SERIJA A: Napoli ponudio "dami" Evropu

Juventus pobijedio Bari i poslije remija Napolija ponovo na mjestu koje vodi u Ligu Evropu, Sijena porazom u Udinama rekla zbogom Seriji A.

SERIJA A: Napoli ponudio "dami" Evropu Izvor: MONDO

Juventus je u drugom poluvremenu slomio otpor Barija i osvojio vrlo bitne bodove u brobi za Evropu. "Staroj dami" na ruku je išao i remi na "San Paolu", gdje su Napoli i Kaljari igrali bez golova.

Strijelci za Juve bili su Vićenco Jakinta, koji je postigao dva gola i Alesandro Del Pjero iz penala.

Bolonja je završila veliki posao na "Renato Dal'Ari". Bodovi spasa osvojeni su protiv Parme (2:1), koja je preko Džonatana Biabianija povela u 23. minutu.

Čovjek odluke za Bolonju bio je veteran Marko Di Vajo. Iskusni napadač postigao je dva gola i tri kola prije kraja Serije A doveo svoj tim do "plus pet" u odnosu na Atalantu, prvi klub u zoni ispadanja.

Fiorentina je razočarala. Kjevo je kao gost slavio golovima Serđa Pelisijera i Đenara Sarda u drugom poluvremenu. Trener "viole" Ćezare Prandeli pružio je šansu Ademu Ljajiću već u 38. minutu.

Đenova je porazom od Lacija na "Luiđi Ferarisu" digla ruke od Evrope. "Lacijali" su pobijedili sa 2:1 i sada potpuno mirno čekaju finiš prvenstva. Umjesto Nenada Tomovića u 51. minutu ušao je crnogorski internacionalac Ivan Fatić.

Udineze se nije mučio protiv Sijene, koja se ovim porazom oprostila od "društva njaboljih". Aleksandra Luković igrao je od početka.

U posljednjoj utakmici na "Olimpiku" sastaju se Roma i Sampdorija.