PREMIJER: Liverpul i Čelsi zajedno do 11:0!

Međusobni duel u pretposljednjem kolu, koji će vjerovatno odlučiti novog šampiona Engleske, Liverpul i Čelsi najavili su zbirnim pobjedama od 11:0.

PREMIJER: Liverpul i Čelsi zajedno do 11:0! Izvor: MONDO

Barnli - Liverpul 0:4, Čelsi - Stouk 7:0.

Liverpulu je za četiri pogotka bilo potrebno drugih 45 minuta u Barnliju, a nešto kasnije u nedelju, Čelsi je uništio Stouk, zabilježio svoju najubjedljiviju pobjedu u istoriji Premijer lige, ujedno i nanio najteži poraz Stouku.

Sa tri boda, Čelsi se vratio na čelo Premijer lige, sa bodom prednosti u odnosu na Mančester junajted, a svega dva kola prije kraja lige.

U narednom kolu, Čelsi gostuje u Liverpulu, gdje će se vjerovatno riješiti pitanje prvaka Engleske. Ako dobiju na Enfildu, momci Karla Anćelotija moraće samo da potvrde sve u posljednjem kolu na svom terenu protiv Vigana.

U svemu tome, šansu vidi Mančester junajted, koji zaostaje bod za Čelsijem. Kiksnu li "plavci" u Liverpulu, Junajted će imati dvije meč lopte u Sanderlendu i potom kod kuće u meču sa Stoukom.

KO S KIM DO KRAJA:

ČELSI (80): LIVERPUL, Vigan.

MANČESTER JUNAJTED (79): SANDERLEND, Stouk.

*napomena: velikim slovima označena su gostovanja.

Pred kraj Premijer lige, kada je Liga šampiona postala pusti san, a o koncu visila čak i Liga Evrope, fudbaleri Liverpula pokazali su da znaju i oni nekoga da razbiju.

Za to im je bilo potrebno 45 minuta. Kapiten Stiven Džerard otvorio je Barnli u 52. minutu, sedam minuta kasnije povisio je na 2:0, a onda su domaćina dokusurili Maksi Rodrigez i Rajan Babel.

U derbiju Birmingema, Aston Vila je tek golom Džejmsa Milnera sa bijele tačke, u 83. minutu, dobila gradskog rivala Birmingem (1:0). Znali su tada "Vilijani" da Liverpul neće moći da ih prestigne sve i da pobijedi Barnli sa "sto razlike".

Tri boda sa bijele tačke svom timu donio je i Mikael Arteta. Vezista Evertona u nadoknadi vremena dobro je izveo najstrožu kaznu i pretvorio je u pobjedu "karamela" nad Fulamom od 2:1.

Polufinalisti Lige Evrope vodili su poslije 45 minuta na Gudisonu, ali je Everton u nastavku preokrenuo rezultat u svoju korist.