BUNDES: Bosanci "petardom" ispratili HSV

Vedad Ibišević i Sejad Salihović najzaslužniji za visoku pobjedu Hofenhajma nad Hamburgerom (5:1). Volfsburg poražen u Frajburgu.

BUNDES: Bosanci "petardom" ispratili HSV Izvor: MONDO

Što zbog umora, što zbog raspoloženih reprezentativaca Bosne i Hercegovine, HSV je popio "petardu" na "'Rajn-Nekar areni'' u Hofenhajmu (5:1).

Ibišević je do 11. minuta dva puta zatresao mrežu gostujućeg tima, stigavši do "kote 12" ove sezone u Bundesligi, da bi nakon pola časa Kinedi Obasija povisio na 3:0.

Iako umorni od nastupa u polufinalu Lige Evrope, fudbaleri Hamburga su uspjeli da smanje u 65. minutu sjajnim pogotkom Roberta Teskea.

Uzvratio je nekoliko minuta kasnije Obasi svojim drugim golom, a tačku na ubjedljiv trijumf stavio je Salihović u 77. minutu.

U drugoj utakmici nedeljnog programa 32. kola njemačkog prvenstva, aktuelni šampion Volfsburg poražen je u Frajburgu minimalnim rezultatom 1:0.

Domaćin je sa ova tri boda pobjegao iz zone ispadanja.