SERIJA A: Roma se nije vratila na prvo mjesto...

Sampdorija je na surov način prekinula niz fudbalera Rome bez poraza u Seriji A, koji je počeo još 28. oktobra 2009. godine.

SERIJA A: Roma se nije vratila na prvo mjesto...  Izvor: MONDO

Poslije 24 vikenda, našao se neko bolji od "vučice", a taj podatak dobija na snazi ako se zna da tri kola prije kraja sezone Roma neće nazad na prvo mjesto, već tamo ostaje aktuelni šampion Inter sa dva boda više.

Roma - Sampdorija 1:2 (1:0).

Sve je počelo sjajno za tim Klaudija Ranijerija na prepunom Olimpiku u posljednjem meču 35. kola Serije A. Kapiten Frančesko Toti postigao je gol "na vrijeme", u 14. minutu, ali kako je vrijeme prolazilo, Roma nije uspijevala da zadrži dominaciju.

Umor je očigledno stigao Rimljane, a samim tim se i povećavala nervoza. Nekima su suze krenule još u 52. minutu, kada je Đampaolo Pacini izjednačio na 1:1. Ubrzo je postalo jasno da Roma nema snage za novi gol, sve češće Đenovljani su kidisali ka golu protivnika.

Iz jedne takve akcije, Pacini je postigao i drugi gol - 1:2!

Filip Mekses je na klupi bio uplakan kao malo dijete, navijači su ćutali, a igrači Rome nijemo posmatrali slavlje Sampdorije.

Kolapsu Rome u drugom poluvremenu prethodila je svađa Mirka Vučinića i Simonea Perote pred kraj prvog dijela igre. Po svemu sudeći, loša atmosfera sa terena prenijeta je u svlačionicu, iz koje je izašao sasvim drugi tim Rome.

Tako se gube titule... A, Roma ih u istoriji ima samo tri.

Sa ova tri boda, Sampdorija se vratila na četvrto mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.