Toreirin "štos" Sampi dovoljan samo za bod (VIDEO)

Urugvajac još jednom pokazao da je majstor za slobodne udarce.

Sampdorija - Torino 1:1 (1:1), u prvom meču 23. kola Serije A.

U meču na kojem je viđeno mnoštvo prilika i "samo" dva pogotka, sigurno najljepši potez viđen je u 11. minutu.

Slobodan udarac sjajno je izveo Lukas Toreira i još jednom pokazao da je majstor za prekide.

Uz pomoć saigrača u živom zidu, koji su pravovremeno čučnuli i otvorili put lopti ka golu, iznenadio je Salvatorea Sirigua, uhvatio ga na "pogrešnoj nozi" i efektno pogodio za 1:0.

...
Izvor: Dailymotion/Soccer Kick

Ipak, već u 25. minutu raspoloženi gosti stigli su do izjednačenja. Afri Akva bio je strijelac, uz dosta sreće.

Igralo se otvoreno, ali su gosti imali tri dobre šanse za potpuni preokret. U oba navrata neprecizan je bio Mbaje Niang.

Strijelac izjednačujućeg pogotka Akva u 73. minutu napravio je pravu glupost. Grubo su igrali gosti većim dijelom susreta, a onda je fudbaler iz Gane nagazio Đanluku Kaprarija, što je bilo dovoljno Đanluki Rokiju da mu pokaže drugi žuti karton i put u svlačionici.

U posljednjih 20-ak minuta Đenovljani nisu djelovali pretjerano zainteresovano da postignu drugi pogodak i tako iskoriste prednost igrača više, pa je ostalo 1:1.

Nakon blagog pritiska domaćih, dvije velike prilike u samom finišu imao je "rezervista" Andrea Beloti. Ipak, golgeter koji je ne tako davno od uprave kluba procijenjen na 100 miliona evra, još jednom je pokazao da ovo nije njegova sezona, pa je ostao na samo jednom pogotku u posljednja četiri mjeseca.

Odlukom trenera Adem Ljajić nije ulazio u igru, dok je meč s klupe odgledao i rezervni čuvar mreže Torina Vanja Milinković-Savić.