Juve "kida" i desetkovan!

Uprkos brojnim problemima sa povredama, vladajući italijanski šampion slavio kao gost protiv gradskog rivala Torina, u 146. "Derbiju dela Mole".

Pobjeda "osakaćenog" Juventusa u gradskom derbiju protiv Torina!

Uprkos brojnim problemima, "bjankoneri" su odigrali taman onoliko koliko je bilo potrebno za slavlje u 146. "Derbiju dela Mole", do kojeg su stigli pogotkom Aleksa Sandra u 33. minutu.

TORINO - JUVENTUS 0:1 (0:1)

Susret sa gradskim rivalom vladajući šampion Italije dočekao je poprilično oslabljen neigranjem povrijeđenih Andree Barzaljija, Bleza Matuidija, Huana Kvadrada i Marija Mandžukića, dok je, iako je bio najavljen u startnih 11, Đanluiđi Bufon ponovo ostao na klupi.

Torino i Juventus do sada su odigrali 146 mečeva u Seriji A. "Bjankoneri" su slavili 69 puta, "granata" ima 35 pobjeda, dok su 42 meča okončana remijem. Gol razlika iznosi 225:150 u korist Juventusa.

Dodatni problem Maksu Alegriju stvorila je povreda Gonzala Iguaina već u uvodnim minutima meča, kada se sudario sa golmanom domaćih Salvatoreom Sigiruom.

Argentinac je osjetio bolove u potkoljenici, desetak minuta proveo je na terenu šepajući, sjedeći na travnjaku, a onda je uslijedio neizbježni izlazak iz igre.

Upravo je Federiko Bernardeski, koji je zamijenio Iguaina, bio jedan od najzaslužnijih za vođstvo "stare dame" u već pomenutom 33. minutu.

Sjajno je prošao po desnoj strani, poslao loptu u peterac rivala, gdje je usamljen bio Aleks Sandro, kojem nije bilo teško samo postaviti nogu i sprovesti loptu u gol.

Bio je to prvi pogodak koji je Torino primio od dolaska Valtera Macarija na klupu ovog kluba.

U nastavku skoro da nije bilo uzbuđenja.

Paolo Dibala, koji je dobio šansu u posljednjih 20-ak minuta, imao je tri dobre prilike u razmaku od nekoliko minuta, ali u sva tri navrata nedostajao je finiš. Šutirao je ili daleko van okvira gola ili mlako u golmana Torina.

A šanse domaćih?

Pa njih nije ni bilo. Još jednom je Andrea Beloti zakazao, dok ni njegovi saigrači nisu uspjeli stvoriti nijti jednu ozbiljnu priliku pred golom Vojčega Šćesnog.

Jedino je Jago Falke zaprijetio desetak minuta prije kraja, ali nedovoljno da ugrozi Poljaka.

Ostalo je 1:0, a pobjedom je Juventus ponovo izbio na čelo tabele. Napoli će protiv SPAL-a od 15 časova tražiti nova tri boda kako bi se vratio na lidersku poziciju.

TORINO: Sirigu - De Silvestri (80. Edera), N'Kulu, Burdiso, Molinaro - Rinkon - Jago Falke, Bazeli (55. Nijang), Obi (72. Akva), Ansaldi - Beloti.

JUVENTUS: Šćesni - De Šiljo, Rugani, Kjelini, Asamoa - Kedira, Pjanić, Sturaro - Daglas Kosta (66. Dibala), Iguain (15. Bernardeski (90+1. Lihtštajner), Aleks Sandro.