BUNDES: Verder proradio, Šalke iza Bajerna

Verder posle četiri očajna kola konačno slavio pobedu. Bajernu otvoren put ka tituli, a najmanje pet ekipa boriće se za plasman u Ligu šampiona.

BUNDES: Verder proradio, Šalke iza Bajerna Izvor: MONDO

Verder je u Berlinu savladao Hertu rezultatom 2:1 i tako stigao do pobede posle četiri kola iz kojih je izvukao samo jedan bod.

Gosti su poveli već u 38. sekundu preko Markusa Rozenberga, izjednačio je u desetom minutu Andre Lima, koji je u špicu napada zamenio Marka Pantelića, da bi u 73. minutu presudio Tim Borovski na asistenciju Torstena Fringsa.

Svih 90 minuta za Hertu je igrao Gojko Kačar, dok u sastavu Verdera nije bilo Duška Tošića.

Čitavu utakmicu odigrao je i Mladen Krstajić, a Šalke golom Halila Altintopa ostvario sebi svojstvenu pobedu - 1:0 nad Hanzom za proboj na drugu poziciju, iza Bajerna.

Tim iz Gelzenkirhena napravio je dobru uvertiru za sredu, kada će na Nou Kampu pokušati da ostvari "nemoguću misiju" i trijumfom nad Barselonom obezbedi plasman u polufinale Lige šampiona.

U jednom od derbija 27. kola Bundes lige Štutgart je minimalnim rezultatom savladao Hamburg i tako se umešao u žestoku borbu za mesta u samom vrhu.

Bajern bi pobedom nad Bohumom u nedelju napravio krupan korak ka tituli, a Šalkeu, Verderu, Hamburgu, Leverkuzenu i Štutgartu ostalo bi da odluče ko će u Ligu šampiona, a ko u Kup UEFA.

Volfsburg je protiv Hanovera (3:2) samo potvrdio dobru formu, dok su Arminija i Nirnberg osvojili vredne bodove u borbi za opstanak. Na poslednje mesto sada je skliznuo Duizburg.