FRANCUSKA: Bordo produžio neizvesnost

Francuzi tradicionalno neefikasni. Bordo i Sent Etjen popravili prosek golova.

FRANCUSKA: Bordo produžio neizvesnost  Izvor: MONDO

U iščekivanju nedeljnog velikog derbija francuskog fudbala izmedju dva Olimpika, jednog iz Liona i drugog iz Marseja, fudbaleri Bordoa nastavili su da pritiskaju "lavove".

Gostujućom pobedom nad Renom (2:0) učinili su da prvenstvo ostane koliko-toliko neizvesno.

"Žirondinci" su pogocima Alu Dijare i Brazilca Fernanda smanjili prednost Liona na šest bodova, čime su produžili nadu treneru Loranu Blanu da u poslednjih šest kola, njegov tim može svrgnuti sa trona šestostrukog uzastopnog prvaka.

Subotnje utakmice 32. kola donele su grčevitu borbu za opstanak i tradicionalnu neefikanost francuskih ekipa. Na osam mečeva prosečno je postignuto nešto više od jednog i po gola, s tim da je prosek podigao susret izmedju Sent Etjena i Le Mana na kome se čak pet puta tresla mreža (4:1).

Fudbaleri Lansa bili su nadomak važne pobede nad otpisanim Mecom u borbi za opstanak, ali je reprezentativac BiH Miralem Pjanić u sudijskoj nadoknadi zagorčao život ekipi Žan Pjer Papena.

Pogodak za domaćina, u čijim redovima je nastupio srpski reprezentativac Nenad Kovačević (Milan Biševac je povredjen), postigao je Monterubio iz penala u 34. minutu.

Ekipa Monaka je u drugom poluvremenu osvojila zlatna vredne bodove u Strazburu (2:0), koji tone sve dublje u opasnu zonu i uz Lans i Pari sen Žermen, koji imaju po utakmicu manje, najbliži je preseljenju u niži rang.