PRIMERA: Tračak nade pratiocima Reala

Majorka propustila priliku da savlada Real (1:1). U nedelju Viljareal gostuje Sevilji, a Barselona dočekuje Hetafe.

PRIMERA: Tračak nade pratiocima Reala Izvor: MONDO

Trener Reala Bernd Šuster izjavio je uoči gostovanja na Balearskim ostrvima da njegovom timu za novu titulu prvaka Španije neće biti dovoljne samo pobede na domaćem terenu.

"Kraljevi" su u meču 31. kola Primere odigrali samo 1:1 sa Majorkom, ali posle svega mogu biti prezadovoljni što nisu doživeli osmi prvenstveni poraz.

Vesli Snajder doveo je Real u vođstvo dva minuta pre kraja prvog poluvremena, a izjednačio je Borha Valero u 72. minutu.

Lider je od 66. minuta igrao bez isključenog Serhija Ramosa, koji je zaradio dva žuta kartona, drugi prestrogom odlukom sudije.

Madriđani vode na tabeli sa 66 bodova, a Viljareal (59) i Barselona (58) u nedelju će imati priliku da "ućare" na subotnjem neuspehu lidera. Doduše, ni oni neće imati lak posao, jer Viljareal gostuje Sevilji, a Barsa dočekuje Hetafe.

Real je u prvom poluvremenu igrao solidno, ali je Majorka, kao i uvek, bila veoma opasna iz kontranapada.

Domaćin je burno protestovao posle poništenog gola Davida Navara u 33. minutu i igranja ruke Fabija Kanavara u svom kaznenom prostoru, ali su Šusterovi puleni otišli na odmor sa vođstvom kada je Arjen Roben prošao dvojicu čuvara po desnom boku, a drugi Holanđanin Snajder samo sproveo loptu u mrežu.

Posle Ramosovog isključenja igrala se "viktorija" pred golom Ikera Kasiljasa, koji je kapitulirao veoma brzo. Valero je šutirao unutrašnjom stranom kopačke, a lopta bežala, bežala i na kraju pobegla od Realovog golmana u gornji levi ugao.

Najbolju šansu da Majorki obezbedi pobedu propustio je Guiza, koji je u 82. minutu sa samo šest-sedam metara neometan pogodio prečku.