BUNDES: Sreća uz "milionere"

Triler-meč odigrali su u Dortmundu Borusija i Bajer Leverkuzen, a sreća je bila na strani "milionera". Bajern sa desetoricom pobedio Bohum 3:1.

BUNDES: Sreća uz  "milionere"  Izvor: MONDO

Do dva minuta pre kraja, Bajer iz Leverkuzena imao vođstvo posle poklona golmana domaćih Ciglera, ali je u poslednjih nekoliko mnuta (računajući i sudijsku nadoknadu), Borusija napravila čudesan preokret.

Bajer je došao u Dortmund ozbiljno poljuljan posle debakla na svom terenu u Kupu UEFA protiv Zenita (1:4).

U 51. minutu činilo se da će "farmaceuti" naplatiti ceh od "milionera". Golman Cigler je u 51. minutu napravio glupost, sličnu onoj koju je golman OFK Beograda Radiša Ilić učinio u meču protiv Čukaričkog. Na jednu vraćenu loptu, Cigler je trebalo samo da je izbaci daleko u polje, ali mu je ona prešla preko noge i kao na tacni je poslužio napadača Bajera Kislinga koji je bio nemilosrdan egzekutor.

Pokušavala je Borusija, za koju je od prvog minuta igrao i Antonio Rukavina, da kroz sredinu probije bedem Bajera. U 79. minutu Frej iz slobodnog udarca sa 20-ak metara pogođa stativu, što je bio nagoveštaj izjednačenja.

Frej je u 88. minutu uspeo da ono što mu stativa nije dala deset minuta ranije, a delirijum na "Vestfalenu" nastao je u 93. minutu. Najpre je Frej glavom pokušao, ali je golman Bajera Adler maestralno odbranio. U nastavku akcije, posle kornera, lopta dolazi na levicu Dedeu, koji jakim udarcem, kroz šumu nogu, vara Adlera.

Borusija je tako prekinula crnu seriju od pet mečeva bez pobede.

Bajern se dugo mučio sa Bohumom koji je od 4. minuta vodio 1:0, ali je ipak sa desetoricom, uspeo da preokrene i zabeleži trijumf od 3:1.

Golovima Lusija u 31, Franka Riberija u 74. minutu iz penala i Lela u 88. minutu, Bajern je upisao novu, planiranu pobedu. Bajern je ceo jedan sat igrao sa igračem manje, pošto je Mark van Bomel za samo osam minuta dobio dva žuta kartona i u 27. minutu morao je da napusti teren.

Bavarci drže čelnu poziciju Bundeslige sa 57 bodova, devet više od Šalkea.