Velika pobeda golovima januarske skupocene akvizicije Gavranovića koga su navijači Hajduka gađali stolicama.

Na "Poljudu" slavi Dinamo, "modri" pred titulom! Izvor: MONDO/ARENA SPORT/SCREENSHOT
Izvor: MONDO/ARENA SPORT/SCREENSHOT

Dinamo je u decembru imao velikih 12 bodova prednosti u odnosu na Hajduk, ali je pred današnji duel na "Poljudu" ona iznosila svega pet!

Za to su zaslužni dobri rezultati Splićana koji igraju stabilnije ovog proleća, ali i prilično slaba forma Zagrepčana koji su u poslednja tri meseca pretrpeli čak četiri poraza i u međuvremenu promenili trenera angažovavši Nikolu Jurčevića.

Ipak, i on je pred duel sa najvećim rivalom doživeo neuspeh protiv Osijeka (0:1) zbog čega su navijači "modrih" strepeli, ne i opravdano!

Dinamo je na gostovanju "bilima" slavio 2:1 (1:1) golovima sjajnog reprezentativca Švajcarske Marija Gavranovića (14' i 55'), pristiglog u zimskom prelaznom roku iz redova još uvek aktuelnog šampiona - Rijeke.

Gavranović je postigao šest golova od dolaska u Dinamo, zbog ovih bio čak i napadnut - navijači Hajduka su ga gađali stolicama kada je otrčao na atletsku stazu da ih proslavi, a između njegovih najvažnijih pogodaka u "modrom" dresu neizvesnost je  vratio Caktaš pogotkom iz slobodnjaka u 25. minutu.

Pored njega u dresu gostiju blistao je talentovani golman Livaković koji je u nekoliko situacija intervenisao fantastično, dok mu je u najboljoj šansi za Hajduk preko Adama Đurča u 80. minutu saveznik bila i prečka.

Na pet kola do kraja Dinamo je sada pobegao na osam bodova prednosti i izvesno je da će nakon godinu dana pauze slaviti titulu...