KUP NJEMAČKE: I Bajernu "dupla kruna"

Bajern pobjedom protiv Verdera rezultatom 4:0 u finalu Kupa potvrdio da je ove sezone najbolji u Njemačkoj.

KUP NJEMAČKE: I Bajernu "dupla kruna" Izvor: MONDO

Bajern je apsolutni fudbalski vladar u Njemačkoj.

Bavarci su u subotu uveče na Olimpijskom stadionu u Belinu, na istom mjestu gdje su i titulu ovjerili prije sedam dana, proslavili osvajanje 15. nacionalnog Kupa.

Savladan je Verder, koji nije uspio da odbrani "DFB-pokal"

Bajern - Verder 4:0 (1:0)
/Roben 35 (pen), Olić 51, Riberi 63, Švajnštajger 83/

Bajern će za sedam dana u Madridu protiv Intera imati priliku da se domogne i "triple krune", odnosno da peti put u svoj istoriji postane prvak Evrope.

Očekivalo se da će Verder pružiti snažniji otpor šampionu, međutim izabranici Holanđanina Luj van Gala, koji je na početku sezone bio pred otkazom, uspjeli su da nametnu svoj stil i da zasluženo slave ubjedljivu pobjedu i osmu "duplu krunu".

Sve je počelo u 35. minutu, kada je Arjen Roben iskoristio penal.

Verder je na početku drugog poluvremena krenuo na sve ili ništa i dobio je ništa.

Već u 51. minutu Ivica Olić je poslije jedne gužve u protivničkom šesnaestercu povisio na 2:0. Hrvat je bio na pravom mjestu i nije mu bilo teško da sa samo dva-tri metra gurne loptu u mrežu.

Sve dileme otklonio je Frank Riberi poslije kontre u 63. minutu.

Vrlo raspoloženi navijači Bajerna počeli su da slave novi trofej, ali tu nije bio kraj.

Igrao se 83. minut kada se upisao se i Bastijan Švajnštajger - 4:0.

Tim iz Bremena meč je završio sa deset igrača jer je zbog drugog žutog kartona isključen Torsten Frings.

Do kraja nije bilo golova. U glavnom gradu Njemačke slavlje je moglo da počne.