SERIJA A: Milito pogodio titulu

Inter pobijedio Sijenu 1:0 golom Argentinca i osvojio petu uzastopnu titulu prvaka Italije, ukupno 18.

SERIJA A: Milito pogodio titulu Izvor: MONDO

Interu je u posljednje, 38. kolo Serije A ušao sa dva boda prednosti u odnosu na Romu, a zbog goreg odnosa u međusobnim duelima, bila mu je neophodna pobjeda na gostovanju Sijeni.

Roma je već u prvom poluvremenu riješila pitanje pobjednika protiv Kijeva u Veroni (2:0) i onda su sve oči ljubitelja fudbala u Italiji bile uprte ka Sijeni gdje su se "neroazuri" mučili, jer nisu uspijevali da slome otpor domaćina... Skoro sat vremena.

A onda je najbolji strijelac Intera, Dijego Milito, kao i mnogo puta prije toga kada je bilo "gusto", pogodio mrežu Sijene i titulu.

Kapiten Intera, Havijer Zaneti, za koga nije bilo mjesta na spisku selektora Argentine Dijega Armanda Maradone za Mundijal, sjajno je uposlio zemljaka, a Milito je donio veliko slavlje saigračima i navijačima u 57. minutu - 0:1.

Odmah zatim na teren je, umjesto Marija Balotelija, ušao Dejan Stanković, koji je u 74. minutu mogao da otkloni sve dileme, ali je njegov šut zaustavila prečka.

Ipak, pogodak Milita bio je dovoljan za konačni trijumf u prvenstvu tima Žozea Murinja.

Inter je osvojio 18. titulu prvaka Italije, petu uzastopnu, od kojih mu je prva u nizu, 2006, dodijeljena administativnim putem u aferi "Kalčopoli". Roma je ostala na tri.

Inter je osvojio "duplu krunu" u Italiji, kao i njegov rival u finalu Lige šampiona, Bajern u Njemačkoj. Za "pehar sa velikim ušima", odnosno "triplu krunu" boriće se naredne subote u Madridu.

Posljednjeg dana ovosezonske Serije A otklonjenje su posljednje dvije nepoznanice. Pored Interove promocije u novog-starog prvaka, odlučeno je da uz "neroazure", Romu i Milan, u Ligu šampiona ide i Sampdorija, koja je četvrto mjesto "ovjerila" pobjedom nad Napolijem.

U Ligu Evrope će Palermo, Napoli i Juventus.

Iz Serije A su ispali Atalanta, Sijena i Livorno.

Prvi strijelac lige je Antonio Di Natale. Napadač Udinezea postigao je 29 golova, drugi je Dijego Milito iz Intera sa 22, Fabricio Mikoli iz Palerma i Đanpaolo Pacini iz Sampdorije dijele treće mjesto sa po 19...