PRIMERA: Barseloni 20. "zvjezdica"

Fudbaleri Barselone nisu dozvolili iznenađenje. Pobijedili su Valjadolid rezultatom 4:0 i jubilarni dvadeseti put postali šampioni Španije.

PRIMERA: Barseloni 20. "zvjezdica" Izvor: MONDO

Novi-stari prvak, koji ove sezone nije odbranio trofeje Kupa kralja i Lige šampiona, poveo je autogolom Prijeta u 27. minutu. Na to se ubrzo nadovezao Pedro, da bi Lionel Mesi sa dva pogotka u drugom poluvremenu krunisao odličnu sezonu na individualnom planu.

Argentinac je sa ukupno 32 pogotka zasluženo osvojio naslov "pićićija", ispred Gonzala Iguaina sa 27 i Kristijana Ronalda sa 26.

Bila je to više nego rutinska pobjeda Gvardiolinog tima, koji je u posljednje kolo ušao sa bodom više od Real Madrida.

Barsa je u posljednjih 13 kola ostvarila 12 pobjeda i jedan remi (sa Espanjolom), a ključni trijumf ostvarila je 10. aprila na stadionu Santjago Bernabeu. Tih 0:2 pokazali su Realu da uprkos dovođenju Ronalda, Kake, Benzeme i ostalih, još nije spreman da sa trona svrgne najljućeg rivala.

"Kraljevi" su drugu uzastopnu sezonu bez osvojenog trofeja završili remijem u Malagi - 1:1.

Domaćin je poveo u devetom minutu preko Dude, a konačan rezultat postavio Rafael Van der Vart, poslije prave žonglerske tačke u središtu Malaginog šesnaesterca.

Iz lige su pored Hereza ispali Valjadolid i Tenerife, koje su posljednju nadu ispustile na Mestalji.

Valensija je sve vrijeme dominirala, stvarala je i propuštala šanse, da bi Aleksis poslao goste u Segundu u sudijskoj nadoknadi vremena.

Žigić je igrao svih 90 minuta, dobio je žuti karton i nije iskoristio tri-četiri dobre prilike da se upiše u listu strijelaca.