Jokanu i Mitru biće teško - Fulam izgubio

U prvoj utakmici polufinala plej-ofa Čempionšipa Derbi Kaunti pobedio Fulam 1:0.

Srspki menadžer Slaviša Jokanović i njegov Fulam, predvođen Aleksandrom Mitrovićem, imaće vrlo težak zadatak za tri dana, kada Derbi Kaunti bude gostovao na Krejven Kotidžu u revanšu polufinala plej-ofa za popunu Premijer lige.

Fulam, koji je u poslednjem kolu regularnog dela ispustio priliku da direktno ispred Kardifa ode u najjači rang engleskog fudbala, poražen je od Derbija - 1:0 (1:0).

Gol odluke postigao je iskusni Kameron Džerom, koji je u 34. minutu sjajno skočio i glavom matirao Markusa Betinelija.

1:0 Derbi

Fulam je imao mnogo veći posao, a gotovo čitavo drugo poluvreme nije izlazio iz kaznenog prostora domaćina. Međutim, Jokanovićev tim nije imao sreće da postigne zlata vredan gol i da znatno olakša posao u ponedeljak.

U subotu se igra prvi meč drugog polufinalnog para, koji čine Midlzbrou i Aston Vila (18.15).

Finale plej-ofa igra se na Vembliju 26. maja.