U21: Remi Hrvata i Slovaka po mjeri Srbije

Mlade reprezentacije Hrvatske i Slovačke odigrale 1:1 u Varaždinu u kvalifikacijama za EP. Srbija u avgustu u Slovačkoj, pa dolazi Hrvatska.

U21: Remi Hrvata i Slovaka po mjeri Srbije Izvor: MONDO

Baš kao što je selektor mlade fudbalske reprezentacije Srbije Ratomir Dujković priželjkivao, duel Hrvatske i Slovačke u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo završen je nerešeno - 1:1.

Oba gola na utakmici u Varaždinu postignuta su u završnici prvog poluvremena. Slovaci su poveli u 30. minutu preko Mihala Duriša, a samo dva minuta kasnije vezista Šalkea Ivan Rakitić donio je Hrvatima izjednačenje.

Hrvati su bili bolji u većem dijelu meča, diktirali su tempo, ali su Slovaci znalački igrali defanzivu. Iz čvrste odbrane, napravili su i nekoliko opasnih napada, a posebno zapažen bio je Jakub Silvestr koji je i najzaslužniji za vodeći gol Slovačke.

U drugom poluvremenu, u 62. minutu upravo je Silvestr imao šansu utakmice, ali je u situaciji "jedan na jedan" uspješniji bio golman domaćina Ivan Kelava.

U prvom duelu ove dve reprezentacije, u novembru, Hrvatska je pobijedila Slovačku na njenom terenu 2:1.

Poslije remija u Varaždinu, stanje na tabeli je nepromijenjeno. Hrvatska je i dalje prva sa 13, a Slovačka druga sa 11.

Srbija je na trećoj poziciji sa devet bodova i do kraja kvalifikacija treba da odigra još tri meča i sva tri bi morala da dobije.

Prvi ispit je 11. avgusta kada gostuje Slovačkoj (Slovaci su na startu kvalifikacija pobedili u Novom Sadu 2:1), a potom 4. septembra dočekuje Hrvatsku, koja je dužnik iz prvog dijela kvalifikacija kada je pobijedila 3:1.

Posljednji meč u kvalifikacijama Srbija igra 7. septembra na Kipru.

Zbog važnosti ovih mečeva i planiranog plasmana na Evropsko prenstvo 2011. godine, Dujković namjerava da pozove sve najbolje što Srbija ima u tom uzrastu u ovom trenutku, uključujući igrače koji konkurišu za odlazak na Mundijal.