Eduardo Berizo ponovo u Primeri

Atletik Bilbao je veoma blizu dogovora sa bivšim trenerom Sevilje.

Baskijski klub se nedavno razišao sa Hozeom Zigandom, koji nije opravdao očekivanja pošto se Bilbao kolo prije kraja Primere nalazi na 16 poziciji. Na njegovo mjesto bi mogao doći Eduardo Berizo, koji je posljednji angažman imao u Sevilji.

Španski mediji pišu da je Berizo sa Atletik Bilbaom dogovorio saradnju na godinu dana, uz opciju produženja ukoliko se izbori izlazak na evropsku scenu.

Podsjetimo, Berizo za vrijeme vođenja Seville imao velikih zdravstvenih problema. Tačnije, bio je primoran operisati rak prostate i propustiti dio sezone.

Ipak, sedam dana nakon povratka na klupu Argentinac je dobio otkaz, a kao glavni razlog navedena je loša forma tima - tri utakmice zaredom bez pobjede u prvenstvu Španije (dva poraza i remi).

Berizo je igračima saopštio da ima rak prostate na poluvremenu meča Lige šampiona sa Liverpulom, koji su u tom trenutku gubili rezultatom 0:3. Nakon potresne vijesti fudbaleri su izašli na teren i u drugom poluvremenu dali tri pogotka i stigli do boda pred svojim navijačima (3:3).

Poslije toga napravili su preokret i u Primeri, kada su protiv Viljareala nadokandili dva gola zaostatka i slavili 3:2.

Osim Sevilje u dosadašnjoj trenerskoj karijeri Berizo je još imao priliku voditi Seltu iz Viga, O'Higins i Estudiantes u Argentini.