Omladinci pobijedili Dansku

U prvoj utakmici druge faze kvalifikacija za prvenstvo Evrope, omladinska reprezentacija Srbije, pobijedila je selekciju Danske rezultatom 3:2.

Omladinci pobijedili Dansku Izvor: MONDO

Golove za Srbiju postigli su Danijel Aleksić u 23, Filip Đuričić u 28. i Marko Šćepović u 57. minutu, a strijelci za Dansku bili su Marsel Romer u 15. i Baškim Kadri u 45. minutu.

Utakmica je odigrana na Gradskom stadionu u Halu pred oko 500 gledalaca, a sudio je Bobi Maden iz Škotske.

Mladi srpski fudbaleri uspješno su počeli završnu fazu kvalifikacija za prvenstvo Evrope. U veoma zanimljivoj utakmici, u kojoj su oba tima igrala krajnje otvoreno i napadački, zabilježili su pobjedu protiv Danske i na taj način ispunili prvu trećinu zacrtanog plana.

Pored Srbije i Danske, na kvalifikacionom turniru u Austiji učestvuju još selekcije Švajcarske i domaćina, a na završnicu prvenstva Evrope plasiraće se samo prvoplasirani tim.

Reprezentacije Srbije će 27. maja igrati protiv Austrije, a tri dana kasnije u poslednjem kolu sastaje se sa Švajcarskom.

(Tanjug/MONDO, foto: MN Press)