"Orlići" poveli, pa stali

Mlada reprezentacija Srbije poražena je od Rumunije u prijateljskoj utakmici odigranoj u Turnu Severinu - 3:1 (0:1).

"Orlići" poveli, pa stali Izvor: MONDO

Selektor Ratomir Dujković mogao je biti zadovoljan rezultatom i igrom koju su fudbaleri prikazali u prvom poluvremenu, ali su rumunske rezerve u nastavku zagospodarile terenom i stigle do zasluženog preokreta.

Srbija je povela golom napadača Spartaka Voje Ubiparipa u 16. minutu, dok su strijelci za domaću selekciju bili Ganđoveanu u 47, Ganea u 67 i Jonica u 77. minutu.

"Orlićima", koji su nastupili u oslabljenom sastavu (bez Sulejmanija, Fejse, Matića, Gulana, Aleksića...), ovo je bila posljednja provjera pred nastavak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2011. godine.

Oni će 11. avgusta gostovati u Slovačkoj, 4. septembra dočekaće Hrvatsku, a tri dana kasnije igrati na Kipru. Za siguran plasman na EP potrebno je osvojiti svih devet bodova...

Utakmicom u Turnu Severinu pred oko 4.000 gledalaca otvoren je jedan od najmodernijih stadiona u ovom dijelu Evrope.

Srbija je nastupila u sastavu: Živković, Lukić (od 76. minuta Stevanović), Leković (od 76. Brežančić), Karan, Jovanović (od 76. Brković), Radovanović (od 70. Medojević), Stanojević, Savić, Milinković (od 70. Živanović), Šćepović, Tadić (od 55. Žeravica), Ubiparip.

(MONDO, foto: MN Press - arhiva)