Povuci, potegni - Australija ide kući

Peruancima bodovi nisu bili potrebni, ali su pobedili Australiju i "spakovali" je za put. Francuska i Danska igrali na "nulu", najgora utakmica Svetskog prvenstva odigrana pred 80.000 ljudi.

Francuzi i Danci da uče od Perua!

Završeno je takmičenje i u Grupi C. U osminu finala idu Francuzi, kao pobednici grupe, i Danci, ekipa koja je, ipak, uspela da osvoji drugo mesto. Mundijal je završen za Peru i Australiju.

Južnomarikanci su u poslednjem kolu ugasili sve nade "kengura" da mogu među 16 najboljih na planeti… Peru je pobedio 2:0, golovima Andrea Karilja u 17. i Paola Gerera u 50. minutu.

Australiji je igrala samo pobeda, Peruu ništa nije značio rezultat, ali reprezentativci ove zemlje nisu želeli da takmičenje završe bez bodova.

Na najlepši način zahvalili su se mnogobrojnim navijačima koji su doputovali u Rusiju, kojima je posebno drago što je njihov ljubimac Gerero postigao 35. gol u dresu sa nacionalnim grbom.

Utakmica između Francuske i Danske ne zaslužuje ni slovo. Sramno i bestidno s obe strane. 0:0.

I to je Mundijal, ni prvi, ni poslednji put...

Danska - Francuska 0:0

DANSKA: Šmajhel - Dalsgard, Kjer, Kristensen, Jorgensen - Striger, Dilejni - Brejtvajt, Eriksen, Sisto - Kornelius.

FRANCUSKA: Mandanda - Sidibe, Kimpembe, Varan, Ernandez - Nzonzi, Kante - Lemar, Grizman, Dembele - Žiru.

Australija - Peru 0:2 (0:1)
/Kariljo 18, Gerero 50/

AUSTRALIJA: Rajan - Risdon, Sejnsberi, Miligan, Behič - Leki, Muj, Jedinak, Krus - Rogić - Jurić.

PERU: Galjese - Advinkula, Ramos, Santamarija, Trauko - Tapija, Jotun - Kariljo, Kueva, Flores - Gerero.

Tabela: Francuska 7 (gol-razlika 3:1), Danska 5 (2:1), Peru 3 (2:2), Australija 1 (2:5).

UŽIVO:

FOTOGRAFIJE IZ MOSKVE

U duelu Danske i Francuske bi remi bio po meri obe selekcije, što ne znači da će tako i biti.

Skandinavci bi sa bodom otišli dalje, najverovatnije na Hrvatsku u osmini finala, dok bi "trikolori" zadržali prvo mesto u grupi i onda čekali rasplet u grupi D, da vide da li će im protivnik na startu "nokaut" faze biti Nigerija, Island ili Argentina.

Australija u drugom meču "mora" da pobedi Peru, u nadi da će Francuska održati ritam iz prva dva kola i osvojiti grupu sa maksimalnim učinkom. U tom slučaju, biće važno i koliko ubedljivim rezultatom su završene obe utakmice.

Podsećamo na kriterijume koje FIFA koristi da na tabeli razdvoji timove sa istim brojem bodova!

Gotovo...

GOOOL!

AUSTRALIJA - PERU 0:2 50' I konačno - Paulo Gerero! peru vodi 2:0, a Australija se polako pakuje... Legenda peruanskog fudbala postigla je 35. reprezentativni gol. Odlično se snašao, okrenuo i šutirao - Met Rajan nije imao šanse.

- Na obe utakmice je poluvreme. U Moskvi, na Lužnjikiju, možda i najdosadnije poluvreme od početka šampionata. To se ne može reći za duel u Sočiju. Tamo ima prilika, a videli smo i vrlo lep gol.

- Utakmica između Francuske i Danske igra se uglavnom na polovini Skandinavaca, ali ne izrazitih prilika. Još deset minuta do kraja prvog poluvremena. U Sočiju Australija napada, stvara prilike, ali ne uspeva da izjednači. Peru i dalje ima prednost iz 17. minuta.

Kako stvari za sada stoje

Hrvatska - Danska u osmini finala, a Francuska će na Argentinu, Nigeriju ili Island...

GOOOL!

AUSTRALIJA - PERU 0:1 17' Sjajna akcija i 1:0 za Peru. Njihov prvi gol na Mundijalu. Gerero je sjajno centrirao, a Kariljo iz prve pogodio suprotan ugao.