"Orlići" pali poslije drame

Omladinska reprezentacija Srbije neće učestvovati na Evropskom prvenstvu, koje će se u Francuskoj održati od 18. do 30. jula.

"Orlići" pali poslije drame Izvor: MONDO

"Orlići" su u kvalifikacionoj Grupi 7 u Austriji zauzeli drugo mjesto iza domaće reprezentacije poslije spektakularne završnice takmičenja.

Naime, izabranicima Tomislava Sivića (igrači do 19 godina) bila je neophodna pobJeda nad Švajcarskom u posilednjem, 3. kolu, koju su sve četiri ekipe dočekale sa po tri boda na kontu, ali istovremeno i da Austrija ne savlada Dansku.

Međutim, upravo se to dogodilo poslije nevjerovatnih preokreta.

"Orlići" su bili bolji od vršnjaka iz Švajcarske (4:2), ali je njihova pobjeda bila pirova, jer je Austrija sa 4:3 savladala Dansku, koja je vodila 1:0 i 3:2.

I mladi srpski fudbaleri su u duelu sa Švajcarskom umalo od gotovog napravili veresiju, jer su poslije vođstva od 2:0 golovima Ljajića i Đuričića (19. i 29. minut) dozvolili protivniku da stigne do izjednačenja - u 67. minutu bilo je 2:2.

Ipak, samo minut kasnije isključen je Švajcarac Anđelo, Aleksić je realizovao penal, a u 77. minutu Ljajić je drugim golom na meču postavio konačnih 4:2.

S obzirom da je domaćin u 2. kolu pobijedio Srbiju 2:0, zbog boljeg skora u međusobnom duelu, zauzeo je prvo mjesto koje vodi na EP u Francuskoj.