Harakiri "samuraja", Francuzi se muče

Engleska je na jedvite jade savladala Japan u prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za Svjetsko prvenstvo - 2:1 (0:1).

Harakiri "samuraja", Francuzi se muče Izvor: MONDO

U stvari, Japanci su se savladali sami - postigli su dva autogola.

Utakmica je odigrana u Austriji.

"Samuraji" su došli u vođstvo u sedmom minutu golom Markusa Tanake, a šansu da izjednači propustio je u 56. minutu Frank Lamparad, kome je Eiji Kavašima odbranio jedanaesterac.

Englezi su ipak stigli do izjednačenja u 72. minutu, kada je Tanaka postigao drugi pogodak na utakmici, ali je ovog puta savladao svog golmana.

Do pobjede je Engleska stigla uz dosta sreće, jer su sedam minuta prije kraja Japanci postigli i drugi autogol, kada je Judži Nakazava, želeći da izbije lotpu, pogodio sopstveni gol.

Izabranici Fabija Kapela ostvarili su i drugu pobjedu otkako su se okupili na pripremama za Mundijal, jer su prethodno savladali i Meksiko na Vembliju - 3:1.

Japanci su prethodno pretrpili poraz i od Južne Koreje - 0:2.

Englezi će na Mundijalu igrati u grupi sa SAD, Slovenijom i Alžirom.

Prijateljski meč odigrali su i Južna Koreja i Bjelorusija, koja je pobijedila 1:0 golom Kislijaka u 53. minutu.

Južna Koreja će se na Mundijalu u Južnoj Africi sastati sa Argentinom, Nigerijom i Grčkom.

I Francuzi se muče. Prije nekoliko dana su jedva dobili Kostariku (2:1), a sada su izbjegli poraz od Tunisa.

Tunišani su vodili od šestog minuta, a čast "galskih pijetlova", spasio je Vilijam Galas u 62. minutu.

"Slonovima" nije bilo dovoljno ni 2:0 da savladaju Paragvaj, pa je meč završen bez pobjednika - 2:2.