Težak poraz Gane u Roterdamu

Prvi protivnik Srbije na Svjetskom prvenstvu poražen od Holandije sa 1:4, Kostarika bolja od Švajcarske, Portugal od Kameruna.

Težak poraz Gane u Roterdamu Izvor: MONDO

Reprezentacija Gane doživjela je ubjedljiv poraz od Holandije rezultatom 1:4 (0:1), u prijateljskoj utakmici koja je odigrana na stadionu "De Kajp" u Roterdamu.

"Crne zvijezde" doživjele su brodolom u poslednjih 20 minuta, kada je domaćin uspio čak tri puta da pogodi mrežu.

Strijelci za "lale" bili si Dirk Kajt u 30, Rafael van der Vart u 72, Vesli Snajder u 81. i Robin Van Persi iz penala u 87. minutu. Napadač Rena, Asamoa Gjan , uspeo je samo da smanji na 1:2 u 78. minutu.

Milovan Rajevac odlučio je da protiv Holandije isproba većinu igrača, pa je u drugom poluvremenu igrao sa šest novih fudbalera.

GANA: Kingson, Sarpei, Pantsil, Anan, D. O. Boateng, Apia, Muntari, Amoa, Vorsah, Adi, Ovusu-Abeje.

Šansu su dobili još Džon Mensah, Tagoe, Ajev, Adija, Gjan, K. Asamoa.

Srbija i Gana sastaće se 13. juna u Pretoriji.

Poraz je doživjela i Švajcarska i to od Kostarike - 0:1 (0:0). Jedini gol na meču postigao je Parks u 57. minutu.

U utorak su raspoloženi bili i reprezentativci Portugala, koji su sa 3:1 (1:0) bili bolji od Kameruna. Afrikanci su već u 33. minutu ostali sa deset igrača zbog dva ekspresna žuta kartona Samjuela Etoa.

Minut prije isključenja napadača Intera, Meireleš je pogodio za 1:0, a isti igrač duplirao je prednost Portugala u prvom minutu drugog poluvremena.

Vebo je postigao jedini gol za "lavove" u 69. minutu, da bi konačnih 3:1 postavio Nani pred kraj meča.

Australija je nešto ranije u toku dana pobijedila Dansku sa 1:0.