Meksiko bolji od svjetskih prvaka

Meksiko će prvu utakmicu na Mundijalu protiv Južne Afrike 11. juna dočekati na krilima pobjede protiv aktuelnog svjetskog prvaka Italije.

Meksiko bolji od svjetskih prvaka Izvor: MONDO

"El tri" je u Briselu bio bolji od "azura" sa 2:1 (1:0).

Meksikanci su poveli golom igrača Arsenala Karlosa Vele u 16. minutu. Napadač Gvadalahare Alberto Medina povisio je na 2:0 u 84. minutu, a poraz Italijana ublažio je defanzivac Barija Leonardo Bonući dva minuta prije kraja.

ITALIJA: Bufon - Zambrota, Bonući, Kanavaro, Krišito - Pirlo - De Rosi, Jakinta, Di Natale - Đilardino.

Igrali su još: Palombo, Boketi, Mađio, Kvaljarela, Pepe i Pacini.

MEKSIKO: Perez, Agilar, Rodrigez, Osorio, Salsido, Huarez, Markez, Torado, Đovani, Ernandez, Vela.

Igrali su još: Moreno, Kastro, Gardado, Barera, Medina i Blanko.

"Azuri" će do prve utakmice na Mundijal, protiv Paragvaja 16. juna, odigrati još jedan prijateljski meč sa Švajcarskom u Ženevi 5. juna.

Italija će u okviru Grupe F u drugom kolu igrati protiv Novog Zelanda (20. jun) i Slovačke (24. jun).

Vjerovali ili ne, Meksikancima je dule sa Italijom bio osmi za posljednjih mjesec dana, a 12. ove godine. Na turneji po Sjedinjenim Američkim Državama igrali su sa Ekvadorom (0:0), Senegalom (1:0) i Angolom (1:0). Čile su u Meksiko Sitiju pobijedili sa 1:0, od Engleza izgubili sa 1:3, Holanđana  2:1, dok su Gambiju deklasirali pobijedivši je sa 5:1.

Meksiko i Južna Afrika, utakmicom u Johanesburgu 11. juna, otvaraju Svjetsko prvenstvo. Naredni meč "sombrerosi" imaju protiv Francuske 17. juna, a posljednji u Grupi A sa Urugvajem 22. juna.