Nijemci odlični, Marin prelomio

Reprezentacije Njemačke savladala je BiH 3:1 u prijateljksom meču, koji je odigran u Frankfurtu.

Nijemci odlični, Marin prelomio Izvor: MONDO

Fudbaleri Njemačke pobjedom 3.1 protiv Bosne i Hercegovine na stadionu Komercbank u Frankfurtu oprostili su se od svojih navijača u posljednjem pripremnom meču pred Svjetsko prvenstvo.

Tim Joakima Leva sjajno je odigrao drugo poluvrijeme u kojem je postigao tri gola.

Prije toga u 15. minutu napadač BiH Edin Džeko obradovao je više od 10. 000 navijača BiH.
Pjanić mu je sjajno dodao loptu,a Džeko je dobio duel sa Lamom i savladao Nojera.

U prvom dijelu Nijemci su preko Podolskog, Ozila i Kedire imali dobre prilike, ali ih nisu materijalizovali.
U drugom poluvremenu Lev je umjesto Trohovskog i Klozea u igru uveo Milera i Kakaua i to se itekako osjetilo u igri, koja je postala dosta tečnija.

Samo poslije pet minuta igre u drugom dijelu fantastičan pogodak za 1:1 postigao je kapiten Njemačke Filip Lam, koji je poslije solo prodora sa ivice šesnaesterca zakucao loptu iza leđa Kenana Hasagića.

Već u sljedećem napadu nova velika prilika za Njemačku,a Ozil je pogodio prečku iako se našao sam ispred golmana BiH.

Marko Marin koji je rodom iz Gradiške u BiH u igru je ušao u 70. minutu utakmice umjesto Lukasa Podolskog. Samo dva minuta kasnije iznudio je penal za Njemačku, koji je u pogodak pretvorio Bastijan Švajnštajger .

Tri minuta kasnije napadač Bajerna Tomas Miler je iznudio novi jedanaesterac za domaće pošto ga je u šesnaestercu srušio kapiten BiH Emir Spahić.
Ponovo je sa "bijele tačke" siguran Švajnštajger i to je konačnih 3:1.

Nijemci su poptuno iskoristili fizičku dominaciju u drugom dijelu, a posebno opasni su bili šutevi van šesnaesterca prije svih Ozila, kakaua i Švajnštajgera. Jedina slaba tačka bio je štoperski par Metrzaher-Fridrih, koji su često ispadali iz igri kada su reprezentativci BiH slali lopte u prostor za Edina Džeku.

Njemačka: Nojer, Fridrih (Tasči 85), Mertsaher, Lam, Badštuber, -Kedira, Švajnštajger (Kros 85) , -Trohovski (Miler 45 ) , Ozil ( Gomez 80) , Podolski ( Marin 70) - Klose ( Kakau 45) .

BIH: Hasagić, Mravac( Ibričić 45) , Spahić, Nadarević, Jahić, Salihović, Rahimić, Pjanić, Misimović (Muslimović 78) , Džeko, Ibišević (Zec 75). (MONDO)