VAR proradio i u Francuskoj

Na otvaranju sezone. video-tehnologija u Ligi 1 prvi put upotrijebljena na susretu Marselja i Tuluza, koji su domaći ubjedljivo riješili u svoju korist.

Dueli Marselja i Tuluza obično završavaju pobjedom Olimpika ili remijem (posljednji prvenstveni trijumf Tuluz ostvario 2012. godine), a tako je bilo i ovog petka, na otvaranju nove sezone u Ligi 1.

Domaći su do pobjede stigli golovima dvostrukog strijelca Dimintrija Pajea, Valerija Žermena i prošle godine svog najboljeg strijelca Florijana Tovana.

MARSELJ - TULUZ 4:0 (1:0)

Skoro cijelo prvo poluvrijeme publika na "Velodromu" se dosađivala, a onda je defanzivac Tuluza Kelvin Amijan "odlučio" da prekine uspavanku.

Igrao je rukom u svom šesnaestercu, a sudija Rudi Buke nakon pregledanog snimka pokazao je na jedanaesterac. Bila je to premijerna upotreba VAR tehnologije u francuskom fudbalu.

Odgovornost je preuzeo Paje i pogodio za 1:0.

Isti igrač u 17. minutu nastavka još jednom je obradovao trenera Rudija Garsiju, a rezultat 2:0 bio je aktuelan do samog finiša susreta.

A onda, za tri minuta - dva gola!

Prvo je Žermen lijepim udarcem povisio na 3:0, da bi tačku na "i" stavio Tovan, nepunih 10 minuta nakon što je ušao s klupe.

Podsjetimo, sezonu u Francuskoj utakmicom Superkupa prošlog vikenda otvorili su PSŽ i Monako, a rezultat je bio identičan večerašnjem (4:0).

LIGA 1 - 1. KOLO:

Marselj - Tuluz 4:0 (1:0)