Proleter bio drugi do 94. minuta

Novosadski debitant vodio na "Karađorđu" do duboke nadoknade, kada je Napredak izjednačio i odneo bod u Kruševac.

Proleter je bio blizu, ali nije uspeo da ostane prvi na tabeli do lidera, Crvene zvezde.

Ekipa Dragana Radojičića vodila je do finiša utakmice protiv tima Milorada Kosanovića, prišla sasvim blizu velikoj pobedi, a onda je zaustavio vezista gostiju, Aleksa Vukanović, u 94. minutu.

Pogodak Nemanje Čovića u 27. minutu tako se ipak ispostavio dovoljnim samo za bod domaćina, koji je u prve četiri utakmice u Superligi sabrao sedam poena.

Proleter - Napredak 1:1 (1:0)

Kruševljani su ove subote stigli na "Karađorđe" sa imperativom pobede, posle loših igara u porazu od Mačve (0:1) i u remiju protiv Bačke (1:1). U privremenom domu Proletera, Kosanovićev tim borio se do kraja i osvojio koliko-toliko utešni bod uoči velikih izazova, jer ga čekaju utakmice protiv Zvezde u Kruševcu i Radničkog u Nišu.

Proleter: Vesić - Andrejević, Bukorac, Čolović (Jovanović), Kočović, Lambulić, Mirosavljev, Novaković, Plavšić (Jablan), Radenović, Čović (Vukobratović).

Napredak: Petrović - Boranijašević, Petrović, Veskovac, Eskić (Samjuel), Alivodić (Rušević), Kostić, Ndiaje, Ostojić, Vukanović, Vulić (Ivanović).