Silva proradio u Sevilji, pobjeda Ueske!

Andre Silva postigao het-trik u pobjedi Sevilje nad Rajo Valjekanom, Ueska pobjedom debitovala u Primeri!

Samo jedno poluvrijeme u španskoj Primeri bilo je dovoljno Brazilcu Andreu Silvi da izjednači svoj golgeterski učinak za čitavu prošlu sezonu u dresu Milana, da bi ga u nastavku i nadmašio.

Sevilja je kao gost sa 4:1 savladala Rajo Valjekano, a prvo ime meča bio je Andre Silva.

Napadač koji je stigao ljetos iz Milana, gdje je u 24 utakmice postigao samo dva gola, u svojoj debitantskoj utakmici u španskoj Primeri postigao je gol više.

Trener Sevilje u meču Superkupa protiv Barselone dao mu je priliku u posljednjih pola sata, a u nedjelju uveče protiv Valjekana ga je odmah “gurnuo u vatru” i pogodio.

Vaskez je doduše načeo mrežu Valjekana u 15. minutu, ali nakon još toliko igre Andre Silva počeo je svoj golgeterski šou.

Lijevi bek Sevilje obavio je dobar dio posla na boku, a Silva odlično ispratio njegov centaršut i matiraoGarsiju za  – 2:0.

Rayo - Sevilla 0-2

Sve je bilo riješeno u posljednjem minutu prvog dijela, kada se Silva poslije kornera našao na pravom mjestu i bez mnogo oklijevanja poslao loptu u mrežu.

Sjajno veče upotpunio je het-trikom u 79. minutu, a sve što je Valjekano uspio da uradi je da postigne počasni pogodak iz penala pet minuta prije kraja meča.

Rayo - Sevilla

U prvom meču odigranom u nedjelju Ueska je na najbolji mogući način debitovala u Primeri – pobjedom nad Eibarom 2:1.

Gosti su do vođstva stigli već u petom minutu kada je Galjar izmiješao odbranu Eibara, a potom matirao Marka Dmitrovića.

Srpski reprezentativac morao je ponovo da vadi mrežu u 40 minutu, a ponovo je strijelac bio Galjar, ovoga puta glavom poslije slobodnog udarca,

Eibar je u nastavku dominirao, imao mnogo veći posjed i napadao, a lijepu akciju u 69. minutu pogotkom za 2:1 završio je Eskalante.

Bila je ovo ipak priča sa “hepi endom” za Uesku, koja se do kraja branila i odbranila i upislaa svoja prva tri boda u Primeri u istoriji!