SJAJNO: Juniori Borca bolji od Veleža - 6:4

Fantastičan meč su u Mostaru juče odigrali juniori Borca i Velež.

Omladinska Premijer liga BiH za juniore, 4. kolo: FK Velež - FK Borac 4:6  Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Publika na stadion dolazi da bodri svoj tim i vidi lijep i atraktivan fudbal.

Ovo prvo u bh. fudbalu i dalje važi dok drugo, nažalost, postaje sve rjeđe i rjeđe.

Ipak, svjetlo na kraju tunela su ponudili juniori Veleža i Borca koji su odigrali utakmicu za pamćenje.

VELEŽ - BORAC 4:6 (1:4)!

Borac je nakon prvog poluvremena vodio sa 4:1, iako je Velež do vođstva došao već u 9. minutu pogotkom Harisa Balavca. Banjalučani su nakon primljenog pogotka zaigrali fenomenalno i do kraja prvog dijela u mrežu domaćih "spakovali" četiri gola.

Dva gola je postigao Dorian Kuruzović, dok su po jednom pogađali Nikola Turanjanin i Srđan Eskić.

Ali tu nije bio kraj, naprotiv.

"Rođeni" nisu klonuli duhom i pored tri gola zaostatka i u uvodnih deset minuta postižu dva gola, prvo je pogodio Denis Tojaga u 49. minutu, a samo tri minute kasnije metu je pronašao Harun Kajtaz, a poravnanje je u 67. minutu donio Anes Agović - 4:4..

Ni ovdje nije bio kraj.

Mladi fudbelri Borca su na karakter i sjajan povratak domaćih odgovrili istom mjerom.

Vođstvo je i veliki trijumf "crveno-plavima" je sa dva nova gola donio Nikola Turnjanin i tako kompletirao svoj "het-trik".