PRIPREME: Čuvajte se, "furija" razbija

Španci u prijateljskoj utakmici u Mursiji ponizili Poljake - 6:0. Inijesta lakše povrijeđen.

PRIPREME: Čuvajte se, "furija" razbija Izvor: MONDO

Evropski prvak, po načinu igre i rezultatu, nije mogao da zamisli bolji oproštaj od domaće publike pred polazak na Mundijal, na kojem nacija od "furije", poslije evropskog očekuje i svjetsko zlato.

Španija je u Mursiji deklasirala Poljsku sa 6:0 (2:0).

Međutim, slavlje je pomutila povreda Andresa Inijeste. Sjajni "vezista " Barselone već u 39. minutu morao je da napusti teren pošto je osjetio bol u zadnjoj loži, koja ga muči skoro godinu dana.

Po španskom reprezentativcu nije se moglo zaključiti da je ozbiljnije povrijeđen, prije svega zbog načina na koji je napustio teren (normalan hod), ali ni po izrazu lica dok je sjedio na klupi i opušteno posmatrao goleadu svoje ekipe.

I direktor reprezentacije Fernando Jero bio je siguran da nije ništa ozbiljno...

"To je bila više preventivna izmjena, da se slučajno ni bi nešto zakomplikovalo u nastavku utakmice. Andres je u redu i neće biti problema. "

Ipak, navijači Španiji strijepiće do srijede, kada će Inijesta na detaljne ljekarske preglede poslije kojih će se znati da li će prvak Evrope oslabljen na Mundijal.

Koliko Inijesta znači "furiji" najbolje govori podatak sa utakmice protiv Poljske. Upravo je on bio kreator akcija iz kojih su domaćini postigli prva dva gola. Strijelci su bili David Vilja i David Silva u 12. i 14. minutu.

U drugom poluvremenu Poljaci, koji su nedavno sa Srbijom remizirali (0:0), doživjeli su pravu katastrofu.

Prvo je Ćavi Alonso povisio na 3:0 u 51. minutu, a zatim su se upisali još Sesk Fabregas (57), Fernando Tores (75) i Pedro Rodrigez (80).

Obala Slonovače igrala je samo 1:1 sa Lozanom. Gol za Afrikance i to izjednačujući postigao je Žervinjo u 77. minutu.

Didije Drogba bio je u ulozi posmatrača.