Benitez dve godine u Interu

Španski trener Rafael Benitez potpisao je dvogodišnji ugovor sa italijanskim i evropskim fudbalskim šampionom Interom.

Benitez dve godine u Interu Izvor: MONDO

U klupskom saopštenju navodi se da će bivši trener Liverpula ostati na stadionu Đuzepe Meaca do juna 2012, kao i da je njegovo zvanično predstavljanje zakazano za utorak.

Benitez je na klupi Intera naslijedio Portugalca Žozea Murinja, koji je ove sezone osvojio tri trofeja sa milanskim klubom - "duplu krunu" u Italiji i Ligu šampiona na evropskoj sceni.

Murinjo je nekoliko dana po osvajanju Lige šampiona preuzeo Real Madrid.

Benitez je prethodnih šest godina proveo u Liverpulu, sa kojim je u prvoj sezoni (2005) osvojio Ligu šampiona. Iz kluba je otišao poslije razočaravajuće sezone, u kojoj je Liverpul zauzeo tek sedmo mjesto u Premijer ligi, a takmičenje u Ligi šampiona završio u grupnoj fazi.

Prije nego što je stigao na Enfild, sa Valensijom je dva puta bio prvak Španije, a jednom pobjednik Kupa UEFA.