Koreja se igrala sa slabim Grcima

Južna Koreja pobijedila Grčku sa 2:0 (1:0) i napravila prvi korak ka osmini finala. Izabranici Ota Rehagela potpuno razočarali.

Koreja se igrala sa slabim Grcima Izvor: MONDO

Koreja je pobjedom startova na Svjetskom prvenstvu u Južnoj Africi, dok Grčka ni poslije četiri odigrane utakmice na Mundijalima, ne samo da nije osvojila bod, već još uvek nije postigla ni gol.

"Crveni đavoli" potpuno zasluženo su osvoji su prve bodove u Grupi B.

Grčka - Južna Koreja 0:2 (0:1)

PORT ELIZABET. STADION: Nelson Mendela Bej (kapacitet: 46.082) SUDIJA: Majkl Hester (Novi Zeland)

J. KOREJA (4-4-2): Sung Rjong Jung - Du Ri Ča, Sung Jung Ki (od 74' Nam Il Kim), Jong Pjo Li, Jong Hjung Čo - Ji Sung Park, Jung So Li, Jung Vu Kim, Čung Jong Li (od 90' Jae Sung Kim) - Ču Jong Park (od 87' Seng Jeul Li), Ki Hun Jeom.

GRČKA (4-3-3): Corvas - Torosidis, Vintra, Papadopulos, Seitaridis - Karagunis (od 46' Pacacoglu), Ciolis, Kacuranis - Samaras (od 59' Salpingidis), Gekas, Haristeas (od 61' Kapetanos).

Najuspješnija azijska reprezentacija na Svjetskim prvenstvima povela je već u sedmom minutu. Najbrži gol Južne Koreje na Mundijalima postigao je Jung Su Li, poslije anemične reakcije odbrane Grčke.

Pogotku je prethodio prekršaj Jurkasa Seitaridisa nad Jong Pjo Lijem pored korner zastavice. Poslije takozvanog "skraćenog kornera" i centaršuta u "srce" golmanskog prostora, gdje su "skamenjeni" ostali čuvar mreže Aleksandros Corvas i njegovi saigrači, Jung Su Li je na drugoj stativi sa samo nekoliko metara zakucao loptu u nebranjenu mrežu.

Međutim, sam početak utakmice uopšte nije nagovještavao poraz Grka.

Tim Ota Rehagela mogao je prvi do vođstva. U drugom minutu Vasilis Torosidis se našao u povoljnoj poziciji posle kornera, ali je lopta nakon njegovog udarca završila tik pored stative.

Ta prilika i još nekoliko obećavajućih situacija bilo je sve od vrlo slabih Helena, koji sa ovakvom igrom nemaju šta da traže u Africi.

Koreja je do odmora mogla da ima i ubjedljiviju prednost.

Najbolju šansu nije iskoristio Ču Jong Park, kada je pobjegao Papadopulosu, ali je grčki reprezentativac uspio da stigne Korejca u kaznenom prostoru i da uz pomoć golmana Corvasa sačuva svoj gol.

Ni odluka Ota Rehagela da na početku drugog poluvremena umjesto kapitena Jorgosa Karagunisa uvede defanzivca Hristosa Papacoglua nije donijela pomaka u igri Grčke.

Štaviše, Koreja je brzo postigla i drugi gol.

Igrao se 52. minutu kada je as Mančester junajteda, Ji Sung Park, iskoristio poklon Lukasa Vintre i solo-prodorom riješio cijelu akciju - 2:0!

Nijemac na klupi Grčke do 60. minuta je izvršio sve izmjene, ali pomoći nije bilo.