Lakat, šamar i Bornmut je iznad Junajteda!

Neshvatljiv potez štopera Palasa doneo je ekipi Edija Houa sjajan plasman na tabeli.

Kristal Palas nije uspeo da "veže" ligaške pobede u gostima i za to je najzaslužniji njegov štoper Mamadu Sako.

Nekadašnji defanzivac Pari Sen Žermena i Liverpula je u 88. minutu, pri rezultatu 1:1, neshvatljivo braneći "slobodnjak" udario Kolumbijca Žefersona Lermu - laktom, pa šakom i to pred sudijom Majkom Dinom.

Iskusni arbitar je odmah reagoovao i pokazao na belu tačku, sa koje je Džunior Stanislas postavio konačnih:

Bornmut - Kristal Palas 2:1 (1:0)

Tako je izgledao dramatičan finiš uzbudljivog meča, u kojem je kapiten gostiju Luka Milivojević igrao od početka do kraja. Njegov menadžer Roj Hodžson besan je kritikovao Sakoa zbog velike greške, koja je "prosula" trud asistenta Vilfreda Zahe i strelca Patrika Van Anholta iz 55. minuta, kada su akcijom kroz sredinu izjednačili rezultat na 1:1.

Palas se trudio, ali je Bornmut golovima "otvorio i zatvorio" utakmicu. Stanislas je heroj uspeha, a trijumf domaćih za povratak u gornji deo tabele najavio je Dejvid Bruks u 5. minutu, atraktivnim golom za 1:0. Šutirao je iz naleta, "iz prve" sa ivice kaznenog prostora i poslao loptu u mrežu o prečku.

Kristal Palas je ovim porazom pao na 13. mesto tabele, dok je Bornmut na visokom sedmom mestu, tri mesta i tri boda ispred posrnulog Mančester junajteda!