Real u krizi: Ni gol, ni bod!

Madriđani bez pogotka u ČETIRI poslednje utakmice. U Vitoriji i bez remija...

Real Madrid je na deobi prvog mesta posle osam kola Primere, ali crvena lampica je upaljena na Santjago Bernabeu!

Ekipa Đulena Lopetegija nije pobedila u poslednje četiri utakmice, računajući i Ligu šampiona, a isto toliko dugo nije postigla gol, što je najduži "post" kluba još od 1985. godine.

Ove subote, Madriđani su igrali u Vitoriji protiv Alavesa i - izgubili! Domaćin je potpuno zasluženo došao do pobede 1:0, pogotkom Manua Garsije posle kornera u petom minutu nadoknade.

Poslednji put Realovi fudbaleri dali su gol protiv Espanjola, 22. septembra, kada je precizan za pobedu 1:0 bio Marko Asensio u 41. minutu. Od tada su igrali protiv Sevilje (0:3), Atletiko Madrida (0:0), CSKA Moskve (0:1) i Alavesa (0:1).

Sa ova tri boda, plavo-beli su se izjednačili sa Realom na prvom mestu Primere, 14 bodova ima i Barselona, s tim da Katalonce tek očekuje nedeljni duel sa Valensijom u gostima. Priliku da preteknu pomenuti trio imaju Sevilja, Atletiko i Betis.

Real je dobro počeo utakmicu, međutim, posle nekoliko šansi u prvom delu usledio je pad u igri. Po povratku sa odmora gosti su bili gotovo bezopasni, dok je Alaves i ranije mogao do pogotka.

Ceo meč za pobednički tim odigrao je srpski vezista Darko Brašanac.