Arsenalova "petarda" Fulamu

"Tobdžije" slavile rezulatom 5:1 na Krejven kotidžu u 8. kolu Premijer lige

Arsenal je u malom londonskom derbiju na Krejven kotidžu osvojio ceo plen, i to ubedljivo.

Fulam - Arsenal 1:5 (1:1).

"Tobdžije" su sa uspehom okončale gostovanje u 8. kolu Premijer lige i približili se vrhu tabele sa ukupno osvojenih 18 bodova.

Fulam tako i osmi meč zaredom nije uspeo da završi bez primljenog gola, i jedini su u ligi koji ove sezone nisu uspeli da sačuvaju svoju mrežu.

Timu Slaviše Jokanovića ove nedelje do vrha su mrežu napunili Lakazet i Obamejang sa po dva pogotka, i Aron Ramzi.

Već na startu gosti su iznenadili sastavom, jer su počeli meč bez Pjera Omerika Obamejanga, sa Danijem Velbekom prvi put u startnih 11 ove sezone.

Ali to ih nije omelo da odmah preuzmu incijativu. Bili su agilniji, a onda je Aleksander Lakazet doneo prednost svom timu u 29. minutu, kada je sjajno primio loptu i iz okreta je oslao iza leđa Betinelija.

Fulam se nije predavao, imao je nekoliko šansi koje nisu uspeli da realizuju, a u finišu prvog poluvremena uspeli su da stignu do izjednačenja.

Domaći su iskoristili loše dodavanje Arsenalovih igrača, na polovini su presekli njihov napad i hitro u tri poteza matirali su golmana Lena. Angisa – Vijeto – Širle – 1:1 u 44. minutu!

Arsenal je i po dolasku sa odmora nastavio da preti. Ektor Beljerin je žestoko tukao u levi gornji ugao na startu drugog poluvremena, ali je njegov Betineli uspeo da odbrani, a odmah nakon toga Lakazet se opet upisao u strelce u 49. minutu.

Arsenal se nije zaustavio, naprotiv. Aron Ramzi je u 68. minutu zamenio Ivobija, a samo minut kasnije povisio je rezultat na 3:1. Zabeležio je sjajan pogodak petom, nakon što ga je „pronašao“ Beljerin iz ugla, i to prvi ove sezone.

Onda je na scenu stupio Obamejang, koji je ušao sa klupe nešto pre Ramzija umesto Danija Velbeka i za 30 minuta na terenu dva puta se upisao u strelce.

Arsenal se devetom pobedom u nizu sada približio vodećem dvojcu Mančester sitiju i Liverpulu, koji se kasnije sastaju na Enfildu, dok Fulam ostaje na nezavidnoj poziciji tik iznad zone ispadanja sa samo pet osvojenih bodova posle osam odigranih kola.