Srbija - Njemačka 1:0 (kraj)

Srbija pobijedila Njemačku 1:0. Strijelac Lane Jovanović u 38. minutu. Njemačka imala igrača manje i promašila penal.

Srbija - Njemačka 1:0 (kraj) Izvor: MONDO

Golom Milana Jovanovića u 38. minutu Srbija je pobijedila u meču 2. kola Grupe D Mundijala.

Krasić je sjajno centrirao, pravo na glavu Nikoli Žigiću, koji je spušta do Laneta i on je sa tri metra ubacuje u gol Nijemaca.

Malo prije toga, Nijemci su ostali sa igračem manje. Miroslav Klose je dobio dva žuta kartona. Najprije zbog starta na Banetu Ivanoviću, a potom i nad Dejanom Stankovićem, s leđa i odmah je dobio drugi žuti.

Nijemci su imali dve odlične prilike. Najprije na početku Lukas Podolski šutira zamalo pored gola, a u poslednjem minutu poluvremena Kedira je pogodio prečku.

Podolski je u 60. minutu promašio penal za Njemačku. Prethodno je Nemanja Vidić igrao rukom u šesnaesteecu, baš kao Kuzmanović protiv Gane. Ipak, Vladimir Stojković je odbranio fenomenalno.

U 67. minutu Lane Jovanović je pogodio stativu poslije prodora Krasića.

NJEMAČKA (4-3-3): Nojer - Fridrih, Mertesaker, Badštuber, Lam - Kedira, Švajnštajger, Ozil - Miler, Podolski, Klose.

SRBIJA (4-5-1): Stojković - Ivanović, Subotić, Vidić, Kolarov - Stanković, Kuzmanović, Ninković, Jovanović, Krasić - Žigić.

STADION: Nelson Mendela Bej u Port Elizabetu.
Sudija: Alberto Undijano (Španija).
Temperatura: 15 stepeni Celzijusovih.
Vlažnost vazduha: 55 odsto.