GRUPA E: Snajderov hitac za pobjedu Holandije

Holandija je prva reprezentacija koja se plasirala u osminu finala Svjetskog kupa u Africi. Odlučio gol Veslija Snajdera.

GRUPA E: Snajderov hitac za pobjedu Holandije Izvor: MONDO

Bomba Veslija Snajdera + džabulani = pobjeda Holandije nad Japanom i plasman u nokaut-fazu na Mundijalu.

Ništa se nije događalo na utakmici 2. kola grupe E u Durbanu, do 53. minuta, kada je Robi van Persi asistirao Snajderu, vezista Intera je iz trka odapeo sa oko 18 metara, "džabulani" je lelujao i prevario Kavašimu, koji je htio da je boksuje...

Kolo prije kraja, Holandija je pobedom nad Japanom 1:0 (0:0) obezbijedila ulazak u osminu finala.

Žilavi Japanci bili su tvrd orah "oranju", pogotovo u prvom dijelu. Odigrali su izvanredno odbranu, da im i Italijani pozavide. Trčali su "samuraji", stalno su vršili pritisak na veziste Holandije, koji nisu uspjevali da naprave gol-akciju.

Holanđani su imali dvostruko više loptu u svom posjedu, ali je sve to bilo jalovo. Imali su samo dva udarca na gol u prvom poluvremenu.

Pravi fudbal gledali smo od vodećeg gola Holanđana.

Japanci su se otvorili, Holanđani konačno dobili na prostoru. Ibrahim Afelaj imao je dve fenomenalne šanse u finišu meča, ali je oba puta Kavašima izlazio kao pobjednik.

Umalo da se ponovi "pravilo" - kad promašiš šanse, primaš gol. Afelaj je mogao da bude na stubu srama, da je udarac Šinđija Okazakija sa sedam, osam metara iskosa bio malo niži. Lopta je prozujala iznad prečke Stekelenburga, koji je već bio savladan...

STADION: Mozes Mabida, Durban
SUDIJA: Hektor Baldasi (Argentina)
STRIJELAC: Snajder 53'
ŽUTI KARTONI: Van Der Vil (Holandija)

HOLANDIJA (4-2-3-1): Stekelenburg - Van Der Vil, Hejtinga, Matijsen, Van Bronhorst - De Jong, Van Bomel - Kajt, Snajder (od 83. minuta Afelaj), Van Der Vart (od 72. minuta Elija) - Van Persi (od 88. minuta Huntelar).

JAPAN (4-1-4-1): Kavašima - Nagamoto, Nakazava, Tulio, Komano - Abe - Hasebe (od 64. Nakamura), Matsui (od 77. minuta Tamada), Endo, Okubo (od 77. minuta Okazaki) - Honda.