Mudrinski "šokirao" Vošu u 90. za drugo mesto!

Ognjen Mudrinski postigao u sudijskoj nadoknadi gol za pobedu Čukaričkog protiv Vojvodine u derbiju 12. kola Superige.

Čukarički - Vojvodina 1:0 Superliga Srbije 12. kolo Izvor: MN PRESS

Zanimljivo je bilo na premijernom meču 12. kola Superlige Srbije između Čukaričkog i Vojvodine.

Derbi je pripao "brđanima", jer je ekipa sa Banovog brda u drugom od četiri minuta sudijske nadoknade drugog poluvremena stigla do pobede – 1:0 (0:0) i tri boda koja su je probila na drugo mesto tabele. Čukarički je zahvaljujući pogotku Ognjena Mudrinskog odmah iza Crvene zvezde, koja, baš kao i trećeplasirani Partizan i Radnički, ima utakmicu manje.

Trenutak odluke dogodio se usled nepažnje iskusnog tridesetjednogodišnjeg Milana Đurića. Petljao je fudbaler Vojvodine na svojoj polovini, a saplitanje gostujućeg fudbalera iskoristili su rezervisti Čuke i rešili pitanje pobednika u meču gde se uveliko nazirao nerešen ishod.

Milan Bojić je "ukrao" loptu od Đurića, asistirao za Mudrinskog, a ovaj odmerenim i vrlo preciznim udarcem sa 16 metara matirao Emila Rockova.

"Prezadovoljni smo pobedom. Nije lako savladati Novosađane, koji imaju odlične igrače. Igrali smo do poslednjeg minuta i to nam se isplatilo", rekao je trener Čukaričkog Simo Krunić.

"Vojvodina je odigrala dosta dobru utakmicu, imali smo odlično drugo poluvreme, čak i pogođenu prečku. Neverovatno je da tako iskusan igrač napravi grešku i iz nje padne odluka. Nažalost, na nju kao trener ne mogu da utičem. To nam je što nam je", razočaran je bio strateg Vojvodine Dragan Okuka, koji je ocenio da je najrealniji ishod utakmice bio remi.

Obe ekipe imale su nekoliko odličnih prilika, a pre pogotka tri puta se tresao okvir gola. Dva puta domaćina i jednom gostiju. Prvo je Lazar Arsić pogodio prečku, da bi na drugoj strani Miroslav Bogosavac zatresao stativu, a Şiniša Seničanin sa gol linije ispucao loptu i otklonio opasnost.

U drugom delu "zategao" je udarac i Vinsent Eze, ali se isprečila prečka.

Vojvodina je na sedmom mestu sa 15 bodova.