Posle 11 godina: DESET pobeda Arsenala u nizu!

Ekipa Unai Emerija je uhvatila jak zalet. Lester je samo zapretio na "Emiratima".

Arsenal je u poslednja dva meseca zaista nezaustavljiv.

"Tobdžije" igraju atraktivno, ofanzivno i toliko uspešno da su u ponedeljak ostvarile destu uzastopnu pobedu, računajući Premijer ligu, Ligu Evrope i Liga Kup.

Poslednji trijumf u toj seriji Špančev tim ostvario je u ponedeljak, savladavši ambiciozne goste, koji su prvi zatresli mrežu.

ARSENAL - LESTER 3:1 (1:1)

Iako je Ektor Beljerin nespretno zahvatio loptu u 31. minutu i posle trka Bena Čilvela sam nespretno savladao Bernda Lena, Mesut Ozil je neposredno pre poluvremena uspeo da izjednači. Posle širokog "duplog" pasa upravo sa Beljerinom Nemac je postavio nogu i sa desetak metara matirao Kaspera Šmajhela.

Taj gol je dodao dodatni elan domaćinu pred odmor, pa je i Pjer Emerik Obamejang u 63. minutu u petercu iskoristio Beljerinovu asistenciju sa desne strane za preokret i 2:1, a potom je sa skoro istog mesta i još lakše Ozilovu asistenciju pretvorio u konačnih 3:1.

Arsenal je tako prvi put od oktobra 2007. godine "vezao" deset uzastopnih pobeda u svim takmičenjima. Tadašnji Vengerov tim stao je na brojki od 12, a Emerijev sastav igraće za izjednačenje tog niza protiv Sportinga u četvrtak i Kristal Palasa u nedelju.