Brazil je moćan!

Brazil pobijedio Čile sa 3:0 i plasirao se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva gdje ih čeka Holandija.

Brazil je moćan! Izvor: MONDO

Brazil i Holandija odlučivaće 2. jula u Port Elizabetu o polufinalisti Svjetskog prvenstva u Južnoj Africi.

"Karioke" su rutinskom igrom odradile posao u osmini finala protiv Čile - 3:0 (2:0). Strijelci za petostruke prvake svijeta bili su Žuan u 34, Luis Fabijano u 38. i Robinjo u 60. minutu.

Čile je prva južnoamerička selekcija koja je završila Mundijal, ali je to moralo da se dogodi u osmini finala jer su protiv sebe imali moćnog kontinentalnog rivala - Brazil.

Činilo se na početku da će Argentinac Marselo Bijelsa uspjeti da iznenadi svog kolegu na klupi "karioka", ali je Karlos Dunga bio strpljiv, čakao i dočekao prvi gol. A onda je sve bilo lakše...

Poslije više od pola sata igre bez uzbuđenja, u kojoj je Brazil imao inicijativu, a protivnik se dobro branio, odbrana Čilea je konačno kapitulirala.

Iako su "karioke" mnogo više napadale nisu uspijevale da dođu do ozbiljne prilike. Sve se svodilo na udarce iz daljine. Međutim, i takav "bezopasan" Brazil poveo je u 34. minutu.

Poslije kornera najviši u kaznenom prostoru bio je Žuan, koji je sa 11-12 metara zakucao glavom loptu u mrežu Čilea. Veliku pomoć imao je od Lusija i Luisa Fabijana koji su mu odlično zagradili prostor. Loptu je iz ugla ubacio Kaka.

Ovaj gol bio je dovoljan da Brazil "dobije krila".

Poslije samo četiri minuta rezultat na semaforu morao je opet da se mijenja. Brazil je poveo sa 2:0.

Fantastičnom akcijom Robinjo i Kaka probili su zadnju liniju Čilea, a realizator je bio Luis Fabijano. Njegov treći gol na turniru.

Robinjo je riješio sve dileme. Igrao se 60. minut kada je Ramireš u nezadrživom prodoru kroz sredinu odložio loptu za omalenog napadača, koji preciznim udarecm sa ivice šesnaesterca vara Brava - 3:0.

Čile je mogao da ublaži poraz.

Umberto Suazo je imao nekoliko prilika, ali je Žulio Cesar ostao nesavladan.

Brazil je napravio novi korak ka šestoj tituli, dok Čile ide kući, ali nije razočarao. Zabilježili su dvije pobjede (Honduras i Švajcarska) i dva poraza protiv objektivno jačih rivala - Španije i Brazila.

BRAZIL - ČILE 3:0 (2:0)

JOHANESBURG. Stadion: Elis Park. Gledalaca: 55.096. Sudija: Hauard Veb (Engleska). Strelci: Žuan 34', Luis Fabijano 38', Robinjo 60'. Žuti kartoni: Kaka 30', Ramires 71' - Vidal 47', Fuentes 68', Milar 80'.

BRAZIL (4-2-3-1): Žulio Cesar - Majkon, Lusio, Žuan, Bastos - Ramires, Žilberto Silva - Dani Alveš, Kaka (od 81' Kleberson), Robinjo (od 85' Žilberto) - Luis Fabijano (od 76' Nilmar).

SELEKTOR: Karlos Dunga.

ČILE (4-3-3): Bravo - Isla (od 62' Milar), Kontreras (od 46' Rodrigo Teljo), Fuentes, Vidal - Karmona, Hara, Gonzales (od 46' Valvidia) - Sančez, Suazo, Bosežur.

SELEKTOR: Marselo Bijelsa.