Drama u tunelu, odlaganje i pobeda Njukasla

Ekipa Rafe Beniteza produžila uspešni niz u Barnliju. Meč kasnio pola sata jer je kontroloru suđenja pozlilo.

Dramatičan kraj 13. kola Premijer lige i još jedan dobar rezultat Njukasla.

Iako je meč trebalo da počne u 21 čas, sudija Entoni Tejlor označio je početak na "Tarf Muru" pola sata kasnije, zato što je kontrolor suđenja Edi Volstenholm kolabirao u tunelu uoči starta. Brzom reakcijom dežurnih on je brzo prebačen u bolnicu, a ostrvski mediji nedugo potom objavili su da je na preglede stigao u svesnom stanju, posle čega je sva pažnja mogla da bude usmerena isključivo na teren.

A, a na terenu se radovao tim Rafe Beniteza.

Barnli - Njukasl 1:2 (1:2)

Četiri minuta posle početka, Argentinac Federiko Fernandez je savladao Džoa Harta uz pomoć defanzivca domaćih Bena Mija, jer se lopta odbila o njega i prevarila iskusnog golmana za 0:1.

Sredinom prvog dela, u 23. minutu, Njukasl je stekao dovoljnu prednost za trijumf, jer je defanzivac Kiran Klark glavom poslao loptu u mrežu posle centaršuta Meta Ričija za odlučujućih 0:2.

Domaćin je pet minuta pre poluvremena našao način da zapreti. Velšanin Sem Vouks je udarcem glavom sa 15 metara od gola postavio konačnih 1:2, na centaršut Bena Mija sa polovine terena. Međutim, to je bilo sve od tima koji je ostao na bod iznad trojke iz zone ispadanja.

Sa druge strane, Njukasl je u dobrom ritmu, jer je u poslednja četiri kola "vezao" tri pobede, osvojio deset od mogućih 12 bodova i odmakao najugroženijima.