Monako izbegao poraz, ne i negativni rekord

Timovi Tijerija Anrija i Patrika Vijere remizirali na stadionu "Luj Drugi", s tim da je Nica sa igračem manje promašila penal za vođstvo u 77. minutu.

Monako i Nica odigrali su nerešeno - 1:1 (0:1) - u meču 20. kola francuske Lige 1 i prvom duelu nekadašnjih saigrača, Tijerija Anrija i Patrika Vijere kao šefova struke.

Gosti su poveli u 30. minutu preko Alana Sen Maksimina, a izjednačio je u 50. minutu 17-godišnji defanzivac Benoa Badijašil.

Nica je čitavo drugo poluvreme igrala bez isključenog Ihsana Sakoa, ali je u 77. minutu ipak stvorila idealnu šansu da ponovo dođe do vođstva. Međutim, golman "kneževa" Dijego Benaljo je prozreo nameru Sen Maksimina i odbranio njegov šut sa 11 metara!

Bez obzira na izbegnut poraz, Monako je sa samo 15 bodova iz 20 mečeva ostao u zoni ispadanja. Iza njega je jedino ekipa Gengana.

Klub koji je pre samo dve sezone bio učesnik polufinala Lige šampiona, uz to je oborio svoj negativni rekord: prvi put u istoriji nema nijednu pobedu iz prvih 10 mečeva kod kuće u prvenstvu Francuske!

Na tabeli ubedljivo vodi Pari sen Žermen, koji čak i sa dve utakmice manje ima 13 bodova više od drugoplasiranog Lila!

Sent Etjen za liderom zaostaje 14, a Lion na četvrtom mestu 16 bodova.