LE: Široki Brijeg i Zrinjski u drugom pretkolu

Predstavnici BiH u kvalifikacijama za Ligu Evrope Zrinjski i Široki Brijeg izborili su plasman u drugo pretkolo ovog takmičenja.

LE: Široki Brijeg i Zrinjski u drugom pretkolu Izvor: MONDO

"Plemići" su i u revanš susretu sa kazahstanskim Tobolom zabilježili pobjedu od 2:1, dok je Široki Brijeg bio ubjedljiviji na "Pecari" nego u prvom meču sa ljubljasnkom Olimpijom (3:0).

Mostarci su u vođstvo stigli golom Džidića u 12. minutu, kada je odlično glavom reagovao na centaršut Žižovića iz kornera.

U nastavku, gosti iz Kazahstana su izjednačili u 57. minutu preko Žumaslaijeva, da bi trijumf ekipi trenera Dragana Jovića osigurao mladi Pehar dvadesetak minuta prije kraja.

Zrinjski je sasvim zasluženo obezbijedio prolaz dalje gdje ga čeka predstavnik San Marina, ekipa Tre Pene.

Sa druge strane, Širokobriježani su mogli do vrha da napune mrežu Ljubljančana, ali je "petarda" u ukupnom srazu zadovoljila domaće navijače.

Široki Brijeg je većinu meča bio neuporedivo kvalitetniji protivnik, stvarao šanse, ali promašivao. U 68. minutu, čak je Dalibor Šilić propustio jedanaesterac, da bi u posljednjih deset minuta nadoknadio sve propušteno.

Prvo je Mateo Roskam u 80. minutu iskoristio grešku gostujuće odbrane i pogodio mrežu Olimpije, da bi dva minuta kasnije Igor Velcer sa dvadesetak metara razriješio sve dileme oko pobjednika.

"Tačku na i" u sudijskoj nadoknadi stavio je Hrvoje Mišić.

Slovenački tim susret je završio sa devetoricom igrača, nakon što su zbog po dva žuta kartona isključeni Boban Jović (68. min), te Miroslav Cvijanović (79.).

Ekipu Ive Ištuka u drugom pretkolu očekuje dvoboj sa bečkom Austrijom.