RB s pola snage, Hanoveru teško da ima spasa

S obzirom na prikazano u prvih 20 kola Bundeslige, sve je izvjesnije da se Hanoveru sprema selidba u niži rang.

RB Lajpcig praktično je s pola snage prošpartao Hanoverom i nanio istoimenom domaćinu već 13. poraz u 20 kola Bundeslige.

Iako je do kraja prvenstva ostalo 14 kola, s obzirom na prikazano u dosadašnjem dijelu sezone i izuzetno lošu formu u posljednje vrijeme (na devet utakmica samo dva osvojena boda, bez trijumfa), sve je izvjesnije da Hanover dogodine nećemo gledati u najjačoj njemačkoj ligi.

Domaći navijači za 90 minuta vidjeli su samo jedan šut svojih ljubimaca u okvir gola rivala, i to u finišu, pa ne čudi da je Lajpcig stigao do rutinske pobjede 3:0 (1:0).

Odolijevali su domaći do samog kraja prvog dijela, ali se ipak na odmor otišlo s prednošću Lajpciga.

Defanzivac Hanovera Kevin Akpoguma nespretno je reagovao u nadoknadi vremena, skrivio jedanaesterac, koji je u vođstvo svojim prvim ovosezonskim golom pretvorio Marsel Halstenberg.

Većim dijelom utakmice golman Mihael Eser bio je najistaknutiji pojedinac u timu domaćina, što dovljno govori kako je Hanover igrao.

Ali, u 64. minutu potpuno je pogrešno procijenio let lopte iz kornera, te omogućio kapitenu Lajpciga Viliju Orbanu da već tada riješi sve dileme oko pobjednika, ako ih je uopšte i bilo.

Isti igrač je 20 minuta kasnije, glavom nakon prekida, stavio tačku na "i".

Hanover ostaje u zoni ispadanja sa samo 11 bodova, dok se Lajpcig učvrstio na četvrtom mjestu, odnosno posljednjoj poziciji koja na kraju sezone vodi u Ligu šampiona.