Son popeo Totenhem na drugo mesto!

Gol reprezentativca Južne Koreje u 83. minutu bio je dovoljan za pobedu nad Njukaslom i preticanje Mančester sitija na tabeli.

Ekipi Totenhema "smešio" se prvi remi(!) u dosadašnjih 25 kola Premijer lige, ali Son Hjung Min je sedam minuta pre kraja utakmice nagradio sebe i svoj tim za neodustajanje od cilja.

"Rezervista" Fernando Ljorente grudima mu je spustio loptu na oko 20 metara od gola, Korejac je pored dvojice defanzivaca fintom sebi omogućio prostor za šut i onda iznenadio dekoncentrisanog Martina Dubravku.

Slovački golman sporo se spustio na zemlju, lopta mu je prošla ispod noge i odsela u mreži... Totenhem - Njukasl 1:0!

Ovom pobedom, 19. u prvenstvu (koliko ima i vodeći Liverpul), tim Maurisija Poketina izbio je na drugo mesto, sa bodom više od Mančester sitija, koji u nedelju popodne dočekuje Arsenal.

Nova tri boda Totenhema dodatno su značajna ako se ima u vidu da zbog povrede ne igraju najbolji strelac Hari Kejn i još jedan engleski reprezentativac, Dele Ali.

Sonu je ovo bio 10. pogodak u Premijer ligi 2018/19. On se i u prethodnom meču protiv Votforda upisao u strelce kada je bilo najpotrebnije, pri rezultatu 0:1 u 80. minutu.

Najbolje šanse prethodno su imali Erik Lamela kod domaćih (prečka), odnosno Solomon Rondon (stativa) kod Njukasla.