Eliomar zvijezda protiv Šerifa

Brazilac koji je nekada nosio dres beogradskog Partizana najbolji u pobjedi Širokog Brijega protiv Šerifa u Antaliji.

Ekipa Širokog Brijeg upisala je pobjedu nad moldavskim prvakom Šerifom u pripremnoj utakmici u Turskoj - 2:1 (1:1).

Strijelci za Široki bili su Marko Perković u 16. i Eliomar iz penala u 62. minuti, dok je gol za Šerif postigao Juri Kendiš u 40. minutu.

Zanimljivo, šampiona Moldavije iz Tiraspolja sa klupe predvodi nekadašnji trener Širokobriježana Goran Sablić.

Do vodećeg gola Široki Brijeg je došao nakon što je Perković spretno na drugoj stativi utrčao ispred dvojice Moldavaca i glavom poslao loptu u mrežu nakon centaršuta Eliomara.

Kod prvog gola Eliomar je bio asistent, a kod drugoga egzekutor nakon što je bio precizan s bijele tačke.

Za dva dana Široki igra novu pripremnu utakmicu, a protivnik je Dinamo Tbilisi.