Gatuzo udario recku, Milan je četvrti

"Rosoneri" na San Siru savladali Kaljari rezultatom 3:0 i vratili se na poziciju koja vodi u Ligu šampiona. Prvenac Pakete, Pjontek nastavio da rešeta.

Milan je sa ubjedljivih 3:0 pobijedio Kaljari u posljednjem meču 23. kola Serije A, ali za Đenara Gatuza najvažnija stvar je da je njegova ekipa ponovo na četvrtoj poziciji na tabeli.

Nekadašnji igrač, sada trener Milana, dobio je ultimatum da mora da izbori plasman u Ligu šampiona, a u nedjelju uveče napravio je još jedan korak ka ispunjenju tog cilja.

Fudbaleri Milana nisu imali težak zadatak pošto je na San Siro stigao Kaljari, i to uzdrman subotnjom blokadom njihovog trening kampa, zbog koje umalo da nisu ni došli na utakmicu.

Poslije pregovora policije sa mljekarima koji su "zarobili“ fudbalere, Kaljari je ipak doputovao u Milan, međutim bez nekoliko povrijeđenih prvotimaca pa je bio lak plijen za "rosonere".

Poptunu katastrofu ekipe sa Sardinije spriječio je golman Alesio Kranjo svojim odbranama .

Uprkos ubjedljivom trijumfu, ni ovoga puta Milan nije briljirao, a do vođstva je stigao uz malo sreće, iako se igrao 13. minut.

Suso je šutirao iskosa sa desne strane, Kranjo je odbio loptu, a ona je pogodila Ćepitelija i završila u mreži.

Već u 22. minutu na semaforu je stajalo 2:0, nakon što je Lukas Paketa iz prve "uhvatio“ centaršut Kalabrije na drugoj stativi.

Svoj prvenac u dresu Milana proslavio je mirno, uz posvetu stradalim omladincima brazilskog Flamenga, iz kojeg je prošlog novembra stigao u Italiju.

Milan je mogao da napuni mrežu Kaljarija već u prvom poluvremenu, ali je Kranjo odbranio stopostotnu šansu Pjonteku, a potom i odlično ušao u šut Kalabriji na isteku prvog dijela.

Najbolju šansu za Kaljari, odnosno dvije u razmaku od samo tri,četiri sekunde imao je Žoao Pedro u 60. minutu.

Prvo je Donaruma odbranio njegov šut iz neposredne blizine, a onda je napadač sa samo nekoliko metara pogodio prečku i propala je prilika da se na drugom uzastopnom meču protiv Milana upiše u strijelce.

Samo dvije minute kasnije Pjontek je to kaznio svojim četvrtim golom na posljednja tri meča dresu Milana, a ukupno 15. u sezoni.

Obraz gostiju spasio je Kranjo odbranivši dobru šansu Čalhanogluu, a do kraja utakmice obrukao se Suso promašivši čitav gol u situaciji "jedan na jedan“.

Milan sada ima četiri boda zaostatka za trećeplasiranim Interom, ali i samo bod više od Atalante, Rome i Lacija.