Zvezdini rezervisti izgubili od Redinga

Englezi savladao rezervni sastav Crvene zvezde 3:1, u predigri duela najjačeg tima crveno-bijelih sa reprezentacijom Irana.

Zvezdini rezervisti izgubili od Redinga Izvor: MONDO

Crvena zvezda će u srijedu odigrati dve prijateljske utakmice u Sloveniji.

Na teren u Ptuju je prvo izašao rezervni sastav i pretrpio poraz od člana engleskog Čempionšipa, Redinga - 1:3 (1:1).

Jedini gol za crveno-bijele postigao je Marko Mugoša, novajlija iz čačanskog Boraca. Ujedno, to je bio i prvi pogodak na meču. U 10. minutu šutirao je Miloš Trifunović, lopta se odbila od stative, a Mugoša je zatresao mrežu golmana Andersena.

Međutim, već u sljedećem minutu Reding je izjednačio preko Pirsa.

Veliku vrućinu (temperatura vazduha bila 33 stepena Celzijusa) bolje su podnijeli Englezi, koji su u drugom poluvremenu stigli do pobjede.

Oba gola u nastavku dao je Sajmon Čerč, u 57. i 76. minutu, a Reding je mogao i do ubjedljivije pobjede, ali je Sigurdson promašio penal.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Bajković (od 83. Pavlović) – Stojković, Mikić, Spajić (od 22. Mijailović, od 43. Binić), Ignjatijević – Isah, Nikolić – Lazović (od 63. Aleks Žunior), Mugoša, Jeremić – Trifunović.

REDING (4-4-2): Andersen, Tejlor, Vilijams, Grifin, Pirs, Karakan, Henri, Antonio, Robson-Kanu, Hant, Razjak. Igrali su još: Mekkarti, Teb, Sigurdson, Majls, Hauvard, Čarč i Long.