SKANDAL U SERIJI C: 16:0, 17:0...20:0!

Ekipa Pro Pjaćence na poluvremenu gubila 16:0 od Kunea, na kraju upisala poraz 20:0. Igrao i fizioterapeut dok nisu stigli papiri za jednog igrača.

Nevjerovatan rezultat na fudbalskoj utakmici viđen je u nedjelju u Seriji C, gdje je Kuneo sa 20:0 ispratio goste iz Pjaćence.

Da će ovo biti pravi mali skandal moglo se naslutiti kada su gosti stigli na meč protiv Kunea u istoimeni gradić sa samo sedam igrača.

Čak i to bio je uspjeh za ekipu Pro Pjaćence koja zbog štrajka prve ekipe nije odigrala prethodne tri utakmice.

Četvrti neodigrani meč značio bi automatsko izbacivanje iz lige pa je predsjednik Pro Pjaćence, Mauricio Panela uspio sakupiti ekipu od sedam tinejdžera koje je poslao na nedjeljno gostovanje, bez trenera.

A kada su tamo stigli novi problemi! Jedan od tinejdžera, Isufi, zaboravio jesvoje papire kod kuće, pa je neko iz kluba morao da se vrati po njih.

Mjesto nesrećnog Isufija zauzeo je fizioterapeut Pikjareli koji je nastupio u dresu sa brojem 11, zalijepljenim selotejpom, prenose italijanski mediji.

U takvom odnosu snaga krenulo je pravo rešetanje mreže Pro Pjaćence, a već na poluvremenu bilo je 16:0.

Napadač Edoardo Defendi za samo pola sata ubacio je pet golova, nakon čega je, ppema izvještajima italijanskih novinara, tražio da bude zamijenjen, a isto je učinio i iskusni defanzivac Fabijan Santakroće.

Najbolji strijelac na meču bio je Hišam Kanis, koji je postigao šest golova, takođe sve u prvom poluvremenu.

Neki od izvještača odustali su od praćenja utakmice uživo poslije prvih 45 minuta uz napomenu da će upisati samo rezultat poslije ovakvog skandala, a izgleda da ni domaćim fudbalerima u drugom poluvremenu nije bilo do igre.

U nastavku su viđena "samo“ četiri gola za konačnih 20:0, a u međuvremenu Isufi je ušao u igru nakon što su stigli njegovi papiri, dok je  fizioteraput Pikjareli pola sata prije kraja napustio teren u grčevima.

Pro Pjaćenca je posljednja na tabeli Grupe A treće lige, koja je geografski podijeljena tri regije - A, B i C.