LE: "Romantičari" srećno do remija

OFK Beograd u prvoj utakmici drugog pretkola Lige Evrope odigrao neriješeno na Karaburmi sa bjeloruskim Torpedom - 2:2 (1:1).

LE: "Romantičari" srećno do remija Izvor: MONDO

Gosti iz Žodina vodili su dva puta, ali se i ovako vraćaju kući sa povoljnim rezultatom pred revanš zakazan za 22. jul.

"Romantičari" će imati vraški težak posao u Bjelorusiji.

Moraće da odigraju bez kalkulacija, na sve ili ništa, ali ako se zna da su u posljednje sekunde prvog meča ušli sa negativnim rezultatom i da su više od 50 minuta po velikoj vrućini igrali bez isključenog Rodića, onda ni oni ne mogu biti previše razočarani konačnim ishodom.

Torpedo je poveo iz prve ozbiljnije akcije. Kontranapad u 14. minutu uspješno je završio Igor Krivobok - 0:1.

OFK Beograd je neko vrijeme neuspješno napadao, a onda u završnici prvog poluvremena pravim čudom uspio da izbori 1:1. Krivobok u 32. minutu nije iskoristio penal, pošto ga je u kaznenom prostoru oborio Danilo Nikolić, da bi Milan Rodić sa dva žuta kartona u razmaku od sedam minuta "ovjerio" sebi kartu za svlačionicu u jednom pravcu.

I kada je ostao sa igračem manje, tim Dejana Đurđevića je izjednačio u posljednjim trenucima prvog dela, strijelac je bio Miloš Krstić!

Uprkos brojčanoj inferiornosti, OFK Beograd je u nastavku zaigrao na pobjedu i stvorio nekoliko dobrih prilika.

Pad koncentracije u finišu kaznio je "rezervista" gostiju Anton Brusnikin, koji je u drugom minutu sudijske nadoknade vremena prihvatio odbitak poslije odbrane Bojana Šaranova i poslao loptu u mrežu - 1:2.

Čekalo se samo da španski arbitar Rubinjos Perez označi kraj utakmice i da počne veliko slavlje fudbalera posljednjeplasiranog tima bjeloruskog prvenstva, kada je Petar Planić iznudio slobodan udarac.

Tukao je Veseljko Trivunović, a lopta se odbila od jednog igrača Torpeda i prevarila golmana Vladimira Bušmu... 2:2, za nadu u prolaz OFK Beograda.

(MONDO, foto: MN Press)